Byl zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ z Budvaru

V pátek 3.12, na počátku druhého adventního víkendu, byl ve vyhlášené českobudějovické restauraci Masné krámy slavnostně zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ uvařeného v národním pivovaru Budějovický Budvar.
Publikováno: 4. 12. 2021 9:45

Foto: Čerstvě načepovaným „Požehnaným ležákem“ si pak Petr Dvořák přiťukl s Jiřím Kohoutem, ředitelem Diecézní charity ČB; Archiv BCB

Této zvláštní várce světlého ležáku požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, letos 13. září. Dobročinný projekt Budějovického Budvaru a Biskupství českobudějovického letos probíhá již popáté. V uplynulých letech se podařilo pro charitativní účely získat celkem 676 tisíc korun. „Požehnaný ležák“ i letos přijme jako dar Svatý Otec papež František.

„Požehnaný ležák“ se bude letos prodávat až do Vánoc v Masných Krámech a také ve Stánku Svatého Mikuláše u českobudějovické katedrály. Za každou stočenou láhev věnuje Budějovický Budvar 100,- Kč Diecézní charitě České Budějovice, stejně tak věnuje pivovar charitě i výtěžek z čepovaného piva této speciální várky. Letos Budvar stočil 100 sudů a více než 2000 láhví o objemu 0,75l . „Požehnaný ležák“ byl uvařen podle stejné receptury, jakou má světlý ležák značky Budweiser Budvar.

„Požehnaný ležák je pro nás už milou předvánoční tradicí. Jsem rád, že můžeme i letos společnými silami pomoci potřebným a podpořit charitativní projekty přímo v Českých Budějovicích. Děkuji všem, kteří se na projektu podílejí,“ říká Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

„Doufám, že i letos se podaří tímto způsobem podpořit práci diecézní charity,“ dodává Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

„Chtěl bych poděkovat Budějovickému Budvaru za již tradiční předvánoční várku „Požehnaného ležáku“. Budeme vděčni všem, kteří se do akce zapojí a pivo si za dobrým účelem koupí. Věříme, že i přes současnou složitou situaci bude prodej úspěšný a my tak z výtěžku budeme moci zafinancovat koordinaci a podporu našich dobrovolnických aktivit především u dětí, nemocných a seniorů,“ zakončuje Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

Zdroj: bcb.cz

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022