Projekt Křesťanské Vánoce 2021

Již od roku 2012 se mohou farnosti v celé České republice připojit k projektu Křesťanské Vánoce. V době internetu, chytrých telefonů a všeobecného používání těchto technických vymožeností, umožňuje webový portál www.krestanskevanoce.cz získat široké veřejnosti velmi rychle potřebné informace o adventním a vánočním dění ve farnostech (např. o bohoslužbách, koncertech, žehnání adventních věnců, rozsvěcení stromu nebo o betlémech v kostelích).
Publikováno: 10. 12. 2021 11:00
Foto: Malba v bazilice Narození Páně v Betlémě (wikimedia.org)

Pro ty, kteří již využívají projekt Noc kostelů, nebude způsob přihlašování do projektu Křesťanské Vánoce neznámý. Přihlásit svoji farnost může duchovní správce. V jedné přihlášce lze přihlásit více kostelů, pokud je spravuje stejný duchovní správce a mají společnou kontaktní osobu a editora. 

Přihlášku najdete ZDE.

Pokud se přihlašujete poprvé, obdržíte své ID a přihlašovací údaje při prvním přihlášení. Poté již můžete zadat (i průběžně přidávat či editovat) informace, které chcete, aby byly veřejnosti přístupné. Můžete připojit fotografie vašeho kostela, betlému, napsat program s časy bohoslužeb v době adventu a Vánoc.

Doba adventní a vánoční přivádí do kostelů nejen ty, kteří navštěvují kostely v průběhu celého roku, ale také ty, kteří by do těchto míst jindy nepřišli. Projekt Křesťanské Vánoce přináší přímé pozvání, umožňuje vstoupit a pochopit každému pravý smysl křesťanských Vánoc, kterým je narození Ježíše Krista Spasitele. Podělte se o společnou radost z Jeho příchodu s více lidmi…

Pravidla projektu Křesťanské Vánoce

Smysl projektu
Základní myšlenkou tohoto projektu je přiblížit co nejširší veřejnosti duchovní poselství křesťanských Vánoc možností navštívit betlémy a tematické programy, které nabízejí během adventu a vánoční doby křesťanské farnosti a sbory.

Principy

 • Ekumenicky
  Představení křesťanských Vánoc umožní spolu s katolickou církví křesťanské církve, které jsou členy Ekumenické rady církví.
 • Dobrovolně
  Přiblížení Vánoc široké veřejnosti je založeno na dobrovolné spolupráci křesťanských farností, sborů, církevních obcí, řádů a dalších křesťanských církevních společenství, která se mohou k akci připojit.
 • Zdarma
  Betlémy, kostely a modlitebny lze navštívit bezplatně.
 • Koordinace
  Přiblížení křesťanských Vánoc začíná adventní přípravou a vrcholí dobou Vánoc. Úkol zajistit koordinaci přijalo Biskupství brněnské a v součinnosti s křesťanskými společenstvími zajišťuje společnou propagaci jednotným vizuálním stylem. 

Kontakty na koordinátory v jednotlivých diecézích naleznete ZDE

Zdroj: www.dltm.cz, www.krestanskevanoce.cz 

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022