banner sekce
Sekce

Mládež

Zasedání sekce pro mládež

9. 12. 2021 se na DCM v Hradci Králové sešli zástupci Sekce pro mládež ČBK na svém pravidelném zasedání. Přečtěte si zprávy ze zasedání, které se tentokrát točilo především kolem očekávaného Celostátního setkání mládeže v Hraci Králové v roce 2022.
Publikováno: 11. 12. 2021 13:01

Mezi hlavní témata jednání patřilo Celostátní setkání mládeže. Akce byla přesunuta z důvodů pandemie na 9. – 14. 8. 2022. Na již započatou práci budou organizátoři dále navazovat. 

Organizátoři se sešli přímo v Hradci, kde dopoledne jednali o způsobu práce a nastavení kompetencí, dále o přípravných týmech, duchovní podpoře přípravnách týmů a konkrétních místech pro realizaci setkání. Odpoledne následovala obchůzka míst setkání v Hradci a první domlouvání stavebních, organizačních a realizačních témat přímo na místech, kde v létě příštího roku setkání proběhne.

Dále se řešila potřebná administrativa spojená s přihlašováním na CSM, jelikož start přihlašování jak pro účastníky, tak členy přípravných týmu bude od 3.1.2022.

Sekretariát Sekce pro mládež již také začal připravovat národní účast na mezinárodních oslavách dnů mládeže v Lisabonu v roce 2023. Informace pro české poutníky se připravují. Oficiální stránky akce jsou www.lisboa2023.org.

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

Synoda - nejde o shromažďování názorů, ale o živé setkání lidí

Probíhající Synodu někdo přivítal s nadějí a radostí, někdo se skeptickou nedůvěrou. Zeptali jsme se proto P. Prokopa Brože, člena Národního synodálního týmu, na otázky, které mohou lidi v souvislosti se Synodou napadat. Snad se mu povedlo rozptýlit některé obavy a předsudky, které můžeme mít, když o Synodě přemýšlíme.
18.01.2022

Pozvánka na kurzy Alfa

Zveme mladé na online kurz Alfa pro mládež, který začne 27. 1. Kurz organizuje Kancelář Alfy ve spolupráci s farností sv. Terezie v Kobylisích.
17.01.2022

Lednové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Nový rok nás vítá a my můžeme s novým odhodláním otevřít své oči pro to nové a hezké, co nás čeká. Otevřít srdce pro všechny nové i staré přátele a povznést duši k Bohu, který netrpělivě čeká na okamžik, kdy nás bude moci povzbudit a zahrnout svou Láskou.
11.01.2022

Přihlašování CSM 2022 Hradec Králové

Po roce odkladů konečně přichází sedmé Celostátní setkání mládeže. A proto se již 3. ledna spouští přihlašování na tuto výjimečnou akci. I zahájení přihlašování bude výjimečné, kdy se budete moct připojit k on-line modlitbě chval vedenou skupinou Brno Worship. Chvály začnou stejně jako přihlašování v 19 hodin a stream bude probíhat na YouTube kanále Sekce pro mládež ČBK.
29.12.2021