Papež ustavil Vatikánskou nadaci Fratelli tutti

Datum publikace15. 12. 2021, 12.30

Jak dnes sdělil Svatý stolec, papež František chirografem datovaným 8.12.2021 zřídil Vatikánskou nadaci Fratelli tutti, která podpoří poslání Svatopetrské huti, tedy vatikánského úřadu, pečujícího o provoz a umělecká díla Vatikánské baziliky i přilehlých budov. Stavební huti sv. Petra předsedá generální vikář pro Městský stát Vatikán a zároveň arcikněz Vatikánské baziliky, kardinál Mauro Gambetti.

Foto: Vatikánská bazilika (Ilustrační foto)

Cílem nadace je přispívat k šíření zásad, které papež předložil ve své poslední encyklice Fratelli tutti, a povzbuzovat v okolí baziliky sv. Petra duchovní, umělecké a formační iniciativy, zaměřené na dialog se světem, různými církvemi a náboženstvími. Nadace, jejímž sídlem bude Městský stát Vatikán, se bude řídit platným kanonickým právem, občanskými zákony tohoto státu a stanovami, které papež v citovaném chirografu dočasně schválil. Předsedat jí bude kard. Gambetti a devítičlenná správní rada.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku: TS ČBK