Přímé přenosy bohoslužeb od 20. do 26. prosince 2021

Datum publikace20. 12. 2021, 8.00

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Televize Noe nabízí mše svaté od pondělí do čtvrtka ve 12.05, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. Na Štědrý den stanice odvysílá ve 22.00 přímý přenos mše svaté z kostela Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu, na Boží hod od 10.00 mši svatou z kostela sv. Václava v Dolních Bojanovicích, po které pak následuje i přímý přenos vánočního požehnání papeže Františka „Urbi et Orbi“, a v neděli Noe vysílá bohoslužbu taktéž od 10.00, tentokrát z kostela sv. Marka v Ostravě-Heřmanicích.

Česká televize na svém druhém programu odvysílá půlnoční mši svatou, kterou bude v akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze celebrovat Mons. Tomáš Halík. Na Boží hod pak nabídne také přenos vánočního požehnání papeže Františka „Urbi et Orbi“.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté řazeny v úterý a čtvrtek od 18.00, tento týden to bude z rozhlasové kaple Ducha Svatého a pražského kostela Panny Marie Sněžné. Na Štědrý den stanice odvysílá půlnoční mši svatou, která začne ve 21.00 v kostele Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou. Na Boží hod a v neděli pak nabídne mše svaté z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku, začínají vždy v 9.00. Během týdne také stanice zve k modlitbě růžence: v pondělí a středu od 18.00 a v úterý a čtvrtek od 22.30.

Český rozhlas, stanice Vltava, svým posluchačům nabídne přenos mše svaté, kterou bude v neděli od 9.00 v kostele sv. Rodiny v Praze-Řepích celebrovat P. Řehoř Jiří Žáček.

Televize Noe

pondělí 20. 12., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

úterý 21. 12., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 22. 12., 12.05: mše svatá z kaple Telepace