Tříkrálová sbírka 2022. Koledování od 1. do 16. ledna. Jak? Podle aktuální epidemické situace

Tříkrálovou sbírku v loňském roce poprvé zasáhla covidová pandemie. Nemožnost koledovat dům od domu narychlo vyřešila Charita tak, že na různá místa rozmístila pevné pokladničky. Tato strategie se nakonec vyplatila. Koledovat se nesmělo po celou dobu sbírky a lidé nastřádali na projekty Charity celkem 81 476 288 Kč. Výsledek se přesto proti roku 2019 propadl o více než 40 milionů korun. Letošní koledování bude opět probíhat ve stínu pandemie. Charita ČR má připraveno více variant. Sbírka je ohraničena daty od 1. do 16. ledna 2022.
Publikováno: 20. 12. 2021 16:00

Tříkrálovou sbírku v loňském roce poprvé zasáhla covidová pandemie. Nemožnost koledovat dům od domu narychlo vyřešila Charita tak, že na různá místa rozmístila pevné pokladničky. Tato strategie se nakonec vyplatila. Koledovat se nesmělo po celou dobu sbírky a lidé nastřádali na projekty Charity celkem 81 476 288 Kč. Výsledek se přesto proti roku 2019 propadl o více než 40 milionů korun. Letošní koledování bude opět probíhat ve stínu pandemie. Charita ČR má připraveno více variant. Sbírka je ohraničena daty od 1. do 16. ledna 2022.

„Sbírku připravujeme tak, aby mohli koledníci vyjít, v což doufáme. Ale je možné, že to epidemická situace, stejně jako loni nedovolí. Koledování proběhne v době 1. až 16 ledna. Po stejnou dobu budou Charity rozmisťovat tzv. statické pokladničky na veřejně dostupných místech, tak, aby mohli do sbírky přispět ti, kdo chtějí, ale koledníky nepotkají. Stejně jako loni bude možné podpořit vybranou Charitu bezhotovostně. Zde je dvojí možnost – buďto zaslání příspěvku na sbírkový účet přímo s variabilním symbolem konkrétní Charity, a to do konce ledna 2022 anebo do konce dubna přes platební bránu na webu www.trikralovasbirka.cz. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat webové stránky Charit,“ popisuje přípravy koordinátor sbírky pro ostravsko-opavskou diecézi Martin Hořínek.

Výnos sbírky podpoří každý rok desítky projektů Charit, které díky financím mohou rozvíjet svou činnost. Projekty předem schvaluje tříkrálová komise tak, aby byly vykoledované peníze využity co nejefektivněji. Pro rok 2022 komise schválila téměř 60 záměrů na využití sbírky, které pokrývají celou šíři charitních služeb. Charita Frýdek-Místek např. plánuje zařídit tréninkový byt pro lidi s duševním onemocněním, Charita Ostrava vybaví dětské hřiště v Charitním domě sv. Zdislavy - azylovém domě pro matky s dětmi a v Třinci rozšíří Charita nabídku kompenzačních pomůcek.

„Hledání nových cest, kdy se letos poprvé sbírka přesunula do online prostoru a do veřejných míst formou statických pokladniček, které byly rozmístěny napříč republikou, ukazuje, že si Tříkrálová sbírka našla cestu k lidem a oni naopak zase k ní. Její rozměr a poslání zůstávají napříč proběhlými ročníky stejné, je to pomoc lidem v nouzi. Proto všem dárcům, kteří se i v nelehké době rozhodnou pomoci, srdečně děkujeme," uvedla mluvčí Diecézní charity ostravsko-opavské Sylva Lejsková.

Zdroj: Diecéze ostravsko-opavská

 

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022