Tříkrálová sbírka 2022. Koledování od 1. do 16. ledna. Jak? Podle aktuální epidemické situace

Tříkrálovou sbírku v loňském roce poprvé zasáhla covidová pandemie. Nemožnost koledovat dům od domu narychlo vyřešila Charita tak, že na různá místa rozmístila pevné pokladničky. Tato strategie se nakonec vyplatila. Koledovat se nesmělo po celou dobu sbírky a lidé nastřádali na projekty Charity celkem 81 476 288 Kč. Výsledek se přesto proti roku 2019 propadl o více než 40 milionů korun. Letošní koledování bude opět probíhat ve stínu pandemie. Charita ČR má připraveno více variant. Sbírka je ohraničena daty od 1. do 16. ledna 2022.
Publikováno: 20. 12. 2021 16:00

Tříkrálovou sbírku v loňském roce poprvé zasáhla covidová pandemie. Nemožnost koledovat dům od domu narychlo vyřešila Charita tak, že na různá místa rozmístila pevné pokladničky. Tato strategie se nakonec vyplatila. Koledovat se nesmělo po celou dobu sbírky a lidé nastřádali na projekty Charity celkem 81 476 288 Kč. Výsledek se přesto proti roku 2019 propadl o více než 40 milionů korun. Letošní koledování bude opět probíhat ve stínu pandemie. Charita ČR má připraveno více variant. Sbírka je ohraničena daty od 1. do 16. ledna 2022.

„Sbírku připravujeme tak, aby mohli koledníci vyjít, v což doufáme. Ale je možné, že to epidemická situace, stejně jako loni nedovolí. Koledování proběhne v době 1. až 16 ledna. Po stejnou dobu budou Charity rozmisťovat tzv. statické pokladničky na veřejně dostupných místech, tak, aby mohli do sbírky přispět ti, kdo chtějí, ale koledníky nepotkají. Stejně jako loni bude možné podpořit vybranou Charitu bezhotovostně. Zde je dvojí možnost – buďto zaslání příspěvku na sbírkový účet přímo s variabilním symbolem konkrétní Charity, a to do konce ledna 2022 anebo do konce dubna přes platební bránu na webu www.trikralovasbirka.cz. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat webové stránky Charit,“ popisuje přípravy koordinátor sbírky pro ostravsko-opavskou diecézi Martin Hořínek.

Výnos sbírky podpoří každý rok desítky projektů Charit, které díky financím mohou rozvíjet svou činnost. Projekty předem schvaluje tříkrálová komise tak, aby byly vykoledované peníze využity co nejefektivněji. Pro rok 2022 komise schválila téměř 60 záměrů na využití sbírky, které pokrývají celou šíři charitních služeb. Charita Frýdek-Místek např. plánuje zařídit tréninkový byt pro lidi s duševním onemocněním, Charita Ostrava vybaví dětské hřiště v Charitním domě sv. Zdislavy - azylovém domě pro matky s dětmi a v Třinci rozšíří Charita nabídku kompenzačních pomůcek.

„Hledání nových cest, kdy se letos poprvé sbírka přesunula do online prostoru a do veřejných míst formou statických pokladniček, které byly rozmístěny napříč republikou, ukazuje, že si Tříkrálová sbírka našla cestu k lidem a oni naopak zase k ní. Její rozměr a poslání zůstávají napříč proběhlými ročníky stejné, je to pomoc lidem v nouzi. Proto všem dárcům, kteří se i v nelehké době rozhodnou pomoci, srdečně děkujeme," uvedla mluvčí Diecézní charity ostravsko-opavské Sylva Lejsková.

Zdroj: Diecéze ostravsko-opavská

 

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022