Lupa
Obsah
Portál

Zranění způsobená zneužíváním: knižní pomůcka pro formátory, vychovatele a pastorační pracovníky

Datum publikace27. 12. 2021, 13.15
TiskTisk

AKTUALIZOVÁNO: ČBK vydala ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím překlad publikace Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference Zranění způsobená zneužíváním. Kniha je nově k dispozici ke stažení v příloze zdarma.

Kde dochází ke zneužívání? Kdy k němu dochází? Jaké jsou jeho charakteristiky? A zejména jaké jsou jeho následky pro oběť? Na tyto a další otázky se snaží odpovědět příručka Zranění způsobená zneužíváním, která je pojatá jako pedagogický a informační materiál, který může pomoci pochopit hrůznou realitu zneužívání. Připomíná nám všem, že ve středu a na počátku každého zamyšlení a porozumění musí být přijetí, uznání a naslouchání zraněným lidem.

Publikace je určená pro kněze, pastorační pracovníky, vychovatele atd. a byla již distribuována do jednotlivých českých a moravských diecézí a řeholních řádů dle objednávek. Jedná se o první díl z dvoudílné řady a bude na něj navazovat publikace Osvědčené postupy prevence a ochrany nezletilých ve farnosti, která by měla vyjít zkraje roku 2022. 

Knihu ve formátu PDF je možné stáhnout v příloze.

 

Soubory ke stažení

Autor článku: Monika Klimentová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou