Zranění způsobená zneužíváním: knižní pomůcka pro formátory, vychovatele a pastorační pracovníky

AKTUALIZOVÁNO: ČBK vydala ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím překlad publikace Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference Zranění způsobená zneužíváním. Kniha je nově k dispozici ke stažení v příloze zdarma.
Publikováno: 27. 12. 2021 13:15

Kde dochází ke zneužívání? Kdy k němu dochází? Jaké jsou jeho charakteristiky? A zejména jaké jsou jeho následky pro oběť? Na tyto a další otázky se snaží odpovědět příručka Zranění způsobená zneužíváním, která je pojatá jako pedagogický a informační materiál, který může pomoci pochopit hrůznou realitu zneužívání. Připomíná nám všem, že ve středu a na počátku každého zamyšlení a porozumění musí být přijetí, uznání a naslouchání zraněným lidem.

Publikace je určená pro kněze, pastorační pracovníky, vychovatele atd. a byla již distribuována do jednotlivých českých a moravských diecézí a řeholních řádů dle objednávek. Jedná se o první díl z dvoudílné řady a bude na něj navazovat publikace Osvědčené postupy prevence a ochrany nezletilých ve farnosti, která by měla vyjít zkraje roku 2022. 

Knihu ve formátu PDF je možné stáhnout v příloze.

 

Soubory ke stažení

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022