Silvestrovská pouť s půlnoční mší kardinála Duky

Arcibiskupství pražské zve na obnovenou tradici putování po nejstarší poutní cestě v Čechách – Via Sancta Mariana z Prahy do Staré Boleslavi s půlnoční novoroční mší svatou ke cti Matky Boží Panny Marie u Palladia Země české. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský.
Publikováno: 27. 12. 2021 13:30

Foto: Loňská půlnoční mše svatá na Nový rok v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi; celebroval Dominik Kardinál Duka. Foto: Tomáš Ježek, Člověk a Víra

Začátek je 31. 12. 2021 ve 12.00 u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, připojit se můžete i kolem 13.30 u kostela sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně. 26 km dlouhá trasa zahrnuje celkem 44 zastavení k modlitbě (Loretánské litanie).

Připravena jsou doprovodná vozidla pro batůžky i občerstvení v cíli cesty. Více informací se dozvíte na stránkách www.viasanctamariana.cz, plakát najdete zde.

Zdroj: apha

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.
20.05.2022

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické střední škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.
20.05.2022

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.
18.05.2022

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.
17.05.2022

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 22. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 23. listopadu.
17.05.2022