Papež zahájil přípravy na příští Svatý rok

Datum publikace30. 12. 2021, 14.30

Podle tiskového prohlášení Svatého stolce z 26.12. 2021 pověřil papež František Papežskou radu pro novou evangelizaci koordinací příprav příštího jubilea v roce 2025.

Vzhledem k tomuto pověření se předseda zmíněné Papežské rady, arcibiskup Rino Fisichella, v těchto dnech setkal s představiteli Státního sekretariátu a ekonomických úřadu Svatého stolce (APSA a Ekonomického sekretariátu). Na rok 2025 připadne 27. řádné jubileum v dějinách církve, 31. v pořadí, pokud bereme v potaz také mimořádné jubilejní roky. Posledním Svatým rokem byl mimořádný Rok milosrdenství, který zahájilo otevření Svaté brány ve středoafrickém Bangui 29. listopadu 2015 a jenž vyvrcholil o necelých dvanáct měsíců později ve Vatikánské bazilice. Vůbec první jubileum v církevní historii vyhlásil papež Bonifác VIII. roku 1300. Svatý rok má být časem obrácení a smíření, solidarity a spravedlnosti ve službě Bohu i bratrům. Věřící během něho mohou získat plnomocné odpustky pro sebe i zemřelé.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku: Monika Klimentová