Pozvěme k sobě Spasitele, a s ním prožitý rok bude dobrý

Arcibiskup olomoucký a předseda ČBK Mons. Jan Graubner se obrací na všechny věřící se svým přáním do nového roku 2022.
Publikováno: 1. 1. 2022 15:45

Milí přátelé,

každému z vás přeju požehnaný nový rok, každý den v něm.

Vstupujeme do něj v závěru vánočních svátků, kdy jsme se otevřeli tomu, který přichází jako Zachránce, tedy jako ten, kdo dává naději a který – když ho necháme působit ve svém životě a ve svém srdci – proměňuje nás i naše vztahy.

Přeju vám, aby nový rok byl dobrý. Nebude bez problémů, to může být jen v nebi. A proto když narazíme na problémy, berme je jako ujištění, že jsme zatím ještě živí tady na zemi. Ale abychom se v nich neutopili, aby nás nepřeválcovaly, bude vždycky dobré si osvěžit Vánoce a znovu pozvat toho, který přichází jako Zachránce, Spasitel a Vykupitel i do našich konkrétních problémů, se kterými si občas nevíme rady.

Stojí za to ho pozvat a nechat ho v sobě milovat, odpouštět nebo mu svěřit svou netrpělivost, aby on byl v nás ten trpělivý nebo vytrvalý. A já věřím, že takto prožitý rok – ať nás v něm potká cokoliv – bude dobrý.

Přeju vám, aby na konci tohoto roku, až se budeme dívat zpátky, mohl každý říct: Byly tam skvělé zkušenosti a to, co nás potkalo, nás nezlomilo, ale posílilo a naplnilo novou nadějí.

Tak požehnaný nový rok.

+ Jan Graubner
arcibiskup olomoucký a předseda ČBK

Zdroj: www.ado.cz

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022