Nové číslo Revue Salve 3/2021 - Nástupci sv. Dominika

Vyšlo nové číslo Revue Salve 3/2021, které je zaměřené na končící dominikánské jubileum a je věnované nástupcům svatého Dominika.
Publikováno: 7. 1. 2022 9:30

Toto číslo je zamýšleno jako příspěvek k jubileu 800. výročí smrti sv. Dominika, zakladatele Řádu bratří kazatelů, jež řád slavil v roce 2021. Vybrané texty sjednocuje jeden záměr: ukázat, jak se charisma sv. Dominika a jeho odkaz uskutečňují v jeho nástupcích.

Číslo představuje Dominika jakožto otce a bratra, kazatele a zakladatele řádu a přináší portréty jeho nástupců, od těch nejstarších, zastoupených Humbertem z Romans, pátým magistrem řádu a významnou osobností třináctého století, až po magistry století dvacátého a jednadvacátého.

Součástí čísla je také rozhovor se současným magistrem řádu Gerardem Timonerem OP a dopis papeže Františka, který Svatý otec adresoval celé dominikánské rodině právě při příležitosti řádového jubilea. Obrazový doprovod tohoto čísla tvoří fotografie z generální kapituly Řádu bratří kazatelů, která se slavila v létě 2019 v Bien Hoa ve Vietnamu.

Nové číslo Revue Salve je možné objednat zde.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.
17.05.2022

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční, která letos připadá na 22. května, zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční ve středu 23. listopadu.
17.05.2022

Noc kostelů 2022 na YouTube

Krátký videospot na YouTube je pozvánkou na Noc kostelů, která se bude konat v pátek 10. června 2022.
17.05.2022

Počet katolických svateb roste po COVIDu rychleji než počet svateb civilních

Počet katolických církevních svateb vloni vystoupal na 4.285, což je oproti roku 2020 nárůst o víc než 7 %. Celkový počet svateb roste pomaleji, podíl katolických svateb na počtu všech svateb se proto zvýšil, a to z necelých 8 % na víc než 9 %. Dlouhodobě sledujeme ve společnosti narůstající zájem o svatby, COVID tento trend zastavil. Církevní svatby se k vyšším číslům po COVIDu vrací rychleji než civilní, stejně rychle v Moravské i České provincii. Celkově stále platí, že na Moravě se koná více církevních svateb než v Čechách, asi 2/3 ze všech.
17.05.2022

Novým pražským arcibiskupem byl jmenován J. Exc. Jan Graubner

Jeho Svatost papež František o dnešním poledni jmenoval 37. pražským arcibiskupem J. Exc. Mons. Jana Graubnera, doposavadního arcibiskupa olomouckého a metropolitu moravského. Stává se tak 25. primasem českým.
13.05.2022