Tříkrálový koncert přispěl na konto Tříkrálové sbírky 2022 více než milionem korun

Včerejší Tříkrálový koncert, který uváděla ČT od 18 hodin na podporu naší Tříkrálové sbírky, je za námi. Koncert je již tradičním poděkováním našim koledníkům, příznivcům, přátelům i podporovatelům Charity Česká republika.
Publikováno: 10. 1. 2022 15:00

Během koncertu se ukázala štědrost dárců, kteří poslali na konto sbírky 1 069 044 Kč!  Koncert sledovalo 279 tisíc dospělých diváků a  8 tisíc z řad dětí do 14 let.

Tříkrálová sbírka koncertem ale nekončí. Koledníky potkáte v ulicích až do 16. ledna 2022. Lidé mohou přispívat též do statických kasiček, které jsou umístěny po obchodech, kostelích, úřadech, firmách. Jejich přesné rozmístění je k nalezení na webových stránkách jednotlivých Charit. Darovat lze rovněž prostřednictvím platební brány, sbírkového účtu nebo dárcovské SMS. Aktuální situaci a novinky můžete sledovat na webu Tříkrálové sbírky, na Facebooku či Instagramu.

Všem, kteří takto podpořili úsilí našich koledníků, organizátorů a interpretů koncertu, ze srdce děkujeme.

Zdroj: TZ Charita ČR

 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022