Závěrečné měsíce Roku rodiny prožijte s krátkými tematickými citáty

Národní centrum pro rodinu spolupracuje s webem Víra.cz na nové aktivitě pro inspiraci a povzbuzení rodin. Dvakrát týdně rozesílá zájemcům e-mailem kratičký citát papeže Františka s podnětem k jednoduché aktivitě a pokračovat v tom hodlá až do 26. června 2022, kdy vrcholí papežem vyhlášený Rok rodiny Amoris laetitia.
Publikováno: 10. 1. 2022 10:15

Žít v rodině a manželství je krásné, ale i dobrodružné a náročné.
Jak si nenechat ukrást radost z toho krásného?
Jak unést každodenní, ale i zásadní těžkosti?
Jak se navzájem inspirovat, posilovat a vnímat společné poslání?

O těchto tématech píše papež František ve své exhortaci Amoris laetitia – Radost z lásky. Tento dokument je také hlavním tématem Roku rodiny 2021–2022. Papež v něm povzbuzuje manžele, děti, seniory i celé rodiny být „světlem v temnotě světa“. Na základě tohoto dokumentu se také připravují krátké e-mailové citáty s podnětem k jednoduché aktivitě. Zájemci se mohou k odebírání citátů papeže Františka přihlásit na www.vira.cz/rok-rodin.

Zdroj: www.ado.cz

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022