Závěrečné měsíce Roku rodiny prožijte s krátkými tematickými citáty

Národní centrum pro rodinu spolupracuje s webem Víra.cz na nové aktivitě pro inspiraci a povzbuzení rodin. Dvakrát týdně rozesílá zájemcům e-mailem kratičký citát papeže Františka s podnětem k jednoduché aktivitě a pokračovat v tom hodlá až do 26. června 2022, kdy vrcholí papežem vyhlášený Rok rodiny Amoris laetitia.
Publikováno: 10. 1. 2022 10:15

Žít v rodině a manželství je krásné, ale i dobrodružné a náročné.
Jak si nenechat ukrást radost z toho krásného?
Jak unést každodenní, ale i zásadní těžkosti?
Jak se navzájem inspirovat, posilovat a vnímat společné poslání?

O těchto tématech píše papež František ve své exhortaci Amoris laetitia – Radost z lásky. Tento dokument je také hlavním tématem Roku rodiny 2021–2022. Papež v něm povzbuzuje manžele, děti, seniory i celé rodiny být „světlem v temnotě světa“. Na základě tohoto dokumentu se také připravují krátké e-mailové citáty s podnětem k jednoduché aktivitě. Zájemci se mohou k odebírání citátů papeže Františka přihlásit na www.vira.cz/rok-rodin.

Zdroj: www.ado.cz

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022