Papež nečekaně navštívil obchod s deskami v římském centru

Papež František nečekaně navštívil obchod s hudebními nosiči v římském centru, jehož majitelka zná již dlouhá léta. Zdržel se asi deset minut, požehnal zrenovované prostory obchodu a dostal darem gramofonovou desku s klasickou hudbou.
Publikováno: 12. 1. 2022 10:45

Foto: Vatican News

 

V úterý kolem sedmé hodiny večer se papež František v bílém Fiatu 500 vydal do obchodu „Stereosound“ poblíž římského Pantheonu, do něhož dříve občas zavítal, když jako buenosaireský arcibiskup při svých návštěvách Říma pobýval v nedalekém Domově pro klérus (ve via della Scrofa). Papež pozdravil majitelku obchodu, paní Letizii, její dceru a zetě, a, jak sdělil vatikánský tiskový mluvčí, požehnal nedávno opravené vnitřní prostory obchodu, který ve výloze vystavuje gramofonové desky s nahrávkami Marie Callas či skupiny Pink Floyd a dalších, současnějších umělců.

Papežova návštěva samozřejmě vzbudila pozornost kolemjdoucích a venku před obchodem se shromáždil hlouček lidí, z nichž zejména ti mladší se zajímali o to, jaký hudební žánr se papeži může líbit. František vyšel z obchodu zhruba po deseti minutách s gramofonovou deskou klasické hudby, majitelka obchodu ihned zatáhla žaluzie a na dotazy novinářů sdělila pouze tolik, že se jednalo o „velice krásné a hluboce lidské setkání se starým zákazníkem“. Nejednalo se o první papežův výjezd za vatikánské hradby: v září roku 2015 si v jedné římské optice vyměnil brýlové obroučky a o rok později si v jiném obchodě poblíž Vatikánu koupil nové boty.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022