Papež nečekaně navštívil obchod s deskami v římském centru

Papež František nečekaně navštívil obchod s hudebními nosiči v římském centru, jehož majitelka zná již dlouhá léta. Zdržel se asi deset minut, požehnal zrenovované prostory obchodu a dostal darem gramofonovou desku s klasickou hudbou.
Publikováno: 12. 1. 2022 10:45

Foto: Vatican News

 

V úterý kolem sedmé hodiny večer se papež František v bílém Fiatu 500 vydal do obchodu „Stereosound“ poblíž římského Pantheonu, do něhož dříve občas zavítal, když jako buenosaireský arcibiskup při svých návštěvách Říma pobýval v nedalekém Domově pro klérus (ve via della Scrofa). Papež pozdravil majitelku obchodu, paní Letizii, její dceru a zetě, a, jak sdělil vatikánský tiskový mluvčí, požehnal nedávno opravené vnitřní prostory obchodu, který ve výloze vystavuje gramofonové desky s nahrávkami Marie Callas či skupiny Pink Floyd a dalších, současnějších umělců.

Papežova návštěva samozřejmě vzbudila pozornost kolemjdoucích a venku před obchodem se shromáždil hlouček lidí, z nichž zejména ti mladší se zajímali o to, jaký hudební žánr se papeži může líbit. František vyšel z obchodu zhruba po deseti minutách s gramofonovou deskou klasické hudby, majitelka obchodu ihned zatáhla žaluzie a na dotazy novinářů sdělila pouze tolik, že se jednalo o „velice krásné a hluboce lidské setkání se starým zákazníkem“. Nejednalo se o první papežův výjezd za vatikánské hradby: v září roku 2015 si v jedné římské optice vyměnil brýlové obroučky a o rok později si v jiném obchodě poblíž Vatikánu koupil nové boty.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022