Lupa
Obsah
Portál

„Poutníci naděje“ – motto příštího jubilejního roku

Datum publikace14. 1. 2022, 12.15
TiskTisk

Jak sdělil předseda Papežské rady pro novou evangelizaci, arcibiskup Fisichella, papež František schválil téma příštího řádného jubilea, které připadne na rok 2025. Zní „Poutníci naděje“ v doslovném překladu z italského originálu, česky možná spíše 'Poutníci z naděje' či 'Poutníci nadějí'.

Foto: Ilustrační foto (Otevření Svaté brány při mimořádném Roku milosrdenství, 8.12.2015; Vatican Media)

Podle arcibiskupa Fisichelly záleží papeži Františkovi na tom, aby příprava na jubileum probíhala co možná nejlepším způsobem. „V příštích dvou letech je třeba uskutečnit mnohá díla,“ řekl předseda papežské rady, která ponese organizační odpovědnost za jubilejní rok, v rozhovoru pro televizní kanál Telepace. Jednou z priorit bude ubytování věřících a poutníků během Svatého roku, v naději, že epidemiologická situace již nebude ovlivňovat veškerou činnost jako dnes. Mons. Fisichella potvrdil, že již probíhají jednání s římským magistrátem, krajem Latium a italskou vládou, aby jubilem proběhlo v naprosté bezpečnosti a v souladu s pohostinností hlavního italského města, jakou vždy dokázalo zajistit.

(jag)

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku: TS ČBK
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou