Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Modleme se za jednotu, modleme se za synodu

Datum publikace17. 1. 2022, 15.00
TiskTisk

V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2022 zve kardinál Mario Grech a kardinál Kurt Koch všechny křesťany, aby se modlili za jednotu a pokračovali na společné cestě.

28. října 2021 se kardinálové Kurt Koch, předseda Papežské rady pro jednotu křesťanů, a Mario Grech, generální sekretář Synody biskupů, obrátili společným dopisem na všechny biskupy zodpovědné za ekumenismus, v němž doporučují, aby synodální proces v místních církvích měl ekumenický rozměr. „Synodalita i ekumenismus jsou procesy, při kterých jdeme po společné cestě“, píší kardinálové.

Motto textu Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2022 „Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit“ (Mt 2,2)“, který připravila Rada církví Blízkého východu, je vhodnou příležitostí ke společné modlitbě se všemi křesťany, aby Synoda o synodalitě probíhala v ekumenickém duchu.

V reflexi nad tématem Týdne modliteb kardinálové píší: „Stejně jako mudrcové, jsou i křesťané na společné cestě (synodos) za nebeským světlem, na které potkávají stejné temnoty světa. I oni jsou voláni, aby se společně přišli poklonit Ježíši a otevřeli mu své pokladnice. Jsme si vědomi, že je třeba, aby nás naši bratři a naše sestry v Kristu doprovázeli s velkým množstvím svých darů. Zveme je, aby během těchto dvou let kráčeli s námi a upřímně prosíme Krista, abychom se přiblížili k němu, a tak k sobě navzájem.“

Generální sekretariát synody biskupů a Papežská rada pro jednotu křesťanů vám s potěšením nabízejí tuto modlitbu, inspirovanou tématem Týdne modliteb. Modlitbu lze připojit k dalším úmyslům.

Nebeský Otče,
jako byli mudrcové na cestě do Betléma vedeni hvězdou,
veď svým nebeským světlem i katolickou církev, aby v tomto období synody kráčela po společné cestě se všemi křesťany.
Jako se mudrcové klaněli Kristu společně,
dej, ať se přiblížíme tvému Synu, a tak sobě navzájem,
abys nás učinil znamením té jednoty, kterou si přeješ pro svou církev a pro celé tvorstvo.
Prosíme tě o to skrze Krista, našeho Pána,
Amen.

Zdroj: TZ

Autor článku: Tereza Myslilová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou