Svatý otec finančně podpoří Filipínce a migranty na bělorusko-polské hranici

Datum publikace19. 1. 2022, 10.30

Papež František finančně podpoří obyvatelstvo Filipín, postižené tajfunem Rai, a migranty, kteří uvízli na hranici mezi Běloruskem a Polskem. Informuje o tom Tiskové středisko Svatého stolce v prohlášení vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj.

Papež František, prostřednictvím Úřadu pro integrální lidský rozvoj, zašle příspěvek ve výši 100 000 eur na pomoc filipínskému obyvatelstvu zasaženému tajfunem Rai, který podle zdrojů OSN postihl asi 8 milionů lidí v 11 regionech a způsobil rozsáhlé materiální škody. Ve spolupráci s apoštolskou nunciaturou na Filipínách bude tato částka doručena místní církvi a určena diecézím, které byly katastrofou nejvíce postiženy. Má se stát konkrétním výrazem duchovní blízkosti Svatého otce postiženým Filipíncům, kterou projevil již při modlitbě Anděl Páně na Svatopetrském náměstí v neděli 19. prosince 2021.

Prohlášení Úřadu pro integrální lidský rozvoj rovněž upřesňuje, že papežova podpora je součástí rozsáhlé kampaně na pomoc Filipínám organizované v celé katolické církvi, na níž se kromě řady biskupských konferencí podílí také mnoho charitativních organizací.

Stejně velkou částku - 100 000 eur – určil Svatý otec také na pomoc skupinám migrantů, kteří uvízli na hranici mezi Běloruskem a Polskem. Jak uvádí tiskové sdělení, finanční obnos bude předán Polské charitě.

Zdroj: job, Vatican news

Autor článku: TS ČBK