Svatý otec finančně podpoří Filipínce a migranty na bělorusko-polské hranici

Papež František finančně podpoří obyvatelstvo Filipín, postižené tajfunem Rai, a migranty, kteří uvízli na hranici mezi Běloruskem a Polskem. Informuje o tom Tiskové středisko Svatého stolce v prohlášení vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj.
Publikováno: 19. 1. 2022 10:30

Papež František, prostřednictvím Úřadu pro integrální lidský rozvoj, zašle příspěvek ve výši 100 000 eur na pomoc filipínskému obyvatelstvu zasaženému tajfunem Rai, který podle zdrojů OSN postihl asi 8 milionů lidí v 11 regionech a způsobil rozsáhlé materiální škody. Ve spolupráci s apoštolskou nunciaturou na Filipínách bude tato částka doručena místní církvi a určena diecézím, které byly katastrofou nejvíce postiženy. Má se stát konkrétním výrazem duchovní blízkosti Svatého otce postiženým Filipíncům, kterou projevil již při modlitbě Anděl Páně na Svatopetrském náměstí v neděli 19. prosince 2021.

Prohlášení Úřadu pro integrální lidský rozvoj rovněž upřesňuje, že papežova podpora je součástí rozsáhlé kampaně na pomoc Filipínám organizované v celé katolické církvi, na níž se kromě řady biskupských konferencí podílí také mnoho charitativních organizací.

Stejně velkou částku - 100 000 eur – určil Svatý otec také na pomoc skupinám migrantů, kteří uvízli na hranici mezi Běloruskem a Polskem. Jak uvádí tiskové sdělení, finanční obnos bude předán Polské charitě.

Zdroj: job, Vatican news

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.
20.05.2022

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické střední škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.
20.05.2022

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.
18.05.2022

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.
17.05.2022

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 22. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 23. listopadu.
17.05.2022