Vatikán: Státní sekretář Parolin onemocněl covidem

Kardinál státní sekretář má mírné příznaky. Pozitivní test měl také monsignor Edgar Peña Parra. Oba jsou v izolaci.
Publikováno: 18. 1. 2022 16:00

Kardinál Pietro Parolin a monsignor Edgar Peña Parra byli pozitivně testováni na covid. Podle Tiskového střediska Svatého stolce má státní sekretář mírné příznaky, zatímco monsignor Peña Parra je bez příznaků. Oba dodržují izolaci ve svých bytech.

Vatikán nedávno zahájil nová opatření proti covidu. Zaměstnanci, kteří nemají platný covid pas prokazující to, že byli očkováni nebo že se zotavili z nemoci, nesmí vstoupit na pracoviště. Předpisy se vztahují i na externí zaměstnance, pracovníky externích společností, návštěvníky a uživatele. Používání respirátorů ffp2 je povinné na všech uzavřených místech. „Tato nová pravidla,“ zdůrazňuje generální dekret podepsaný kardinálem Parolinem v prosinci loňského roku, „byla přijata s ohledem na pokračování a zhoršování současné mimořádné zdravotní situace a na potřebu přijmout odpovídající opatření k jejímu řešení a zajištění bezpečného výkonu činností.“

(vac)

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.
20.05.2022

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické střední škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.
20.05.2022

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.
18.05.2022

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.
17.05.2022

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 22. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 23. listopadu.
17.05.2022