130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
Publikováno: 20. 1. 2022 14:45

Foto: Anička Guthrie, ČaV

Plenárního zasedání se bude zřejmě naposledy účastnit i apoštolský nuncius arcibiskup Charles D. Balvo, kterého papež František v pondělí 17. ledna 2022 nově jmenoval apoštolským nunciem v Austrálii. 

Biskupové budou mimo jiné debatovat o ekonomické situaci v organizacích, které spadají pod gesci katolické církve. Detailněji se budou věnovat také výstupům z diecézní fáze Synody 2021-2023,  budou se rovněž zabývat podněty z komisí, rad či nedávno zveřejněnými výsledky Sčítání 2021.

Veřejnost je zvána k účasti na ekumenické bohoslužbě v pondělí 24. ledna od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích, která se uskuteční v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů. Hlavním celebrantem bude arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, kazatelem biskup Tomáš Tyrlík, předseda ERC.

Věřící se budou moci s českými a moravskými biskupy také setkat při mši svaté, kterou budou koncelebrovat v kostele Krista Spasitele v Praze - Barrandově v úterý 25. ledna od v 18.00 hodin. Hlavním celebrantem bude litoměřický biskup Jan Baxant; kazatelem pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík.

Média budou informována o závěrech jednání tiskovou zprávou.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.
20.05.2022

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické střední škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.
20.05.2022

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.
18.05.2022

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.
17.05.2022

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 22. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 23. listopadu.
17.05.2022