Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Datum publikace21. 1. 2022, 11.12

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?

Rozhovor s hercem Jardou Tomášem

V roce 2016 bychom Jardu nemuseli nikomu z okruhu věřící mládeže představovat. Jednoduše bychom řekli, že je to youtuber Kešu, a bylo by jasno. Pod tímhle pseudonymem provázel přípravy i českou část programu na Celosvětovém setkání mládeže v Krakově. Od té doby uteklo pět let a z Jardy - Kešu je brněnský herec z divadla Polárka, který hostuje v divadle Husa na provázku. Je stěžejní člen kapely Okno a redaktor v Radiu Proglas.  Prostě zajímavý člověk se zajímavým životním příběhem.

Kdo jsou přátelé?

Přátelé, kamarádi, parťáci. Lidé, se kterými je nám dobře a svět by se nám bez nich zdál smutný a osamělý. S dobrým kamarádem po boku jsou radosti dvojnásobné a těžkosti se snáší líp. A v době dospívání to platí dvojnásob! O přátelství bylo už napsáno plno románů a vysloveno mnoho krásných myšlenek. I nás tohle téma stále zajímá. Tentokrát jsme se však na názor neptali slavných filozofů ani psychologů, ale našich čtenářek. Jsme moc rádi, že se s námi o své myšlenky ohledně přátelství podělily.

Synoda a mladí

Mladí a synoda. Skupinky a diskuse. Jde to? Funguje to? Není to náhodou jen pro dospělé, případně pro ty, co jsou už ve farnostech nějak aktivní? V této rubrice se vám  snažíme ukázat, že i mladí mají k církvi blízko. Je pro ně důležitá a výzvy papeže Františka berou vážně. V únorovém čísle jsme oslovili mladou synodální skupinku z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a zeptali se, proč se oni do synody zapojili a co jim tato setkání dávají.

Zajímavosti a zábava

*K únoru patří také svatý Valentýn. A nemusíte se hned děsit. My jsme toto téma pojali zase trochu netradičně a věříme, že se dozvíte i něco zajímavého.

*Únor je také měsíc, kdy si užíváme sněhu. Pro ty, kteří máte rádi zimní sporty jsme vybrali pár, možná netradičních, ale zajisté zajímavých a odvážných. Tak vzhůru do hor.

*Můžete se také otestovat: Co jste vlastně zač. A zřejmě se budete divit. Varování: Test je pro otrlé čtenáře :-)

*V časopise pro dívky nesmí chybět ani příběhy. Tentokrát budou plné sněhu, tajemných pohledů i nečekaných rozhodnutí.

Víra a život

Blíží se i doba postní a s ní spojený půst. Jak to je s posty u katolíků a proč Židé nejedí maso? Co má za smysl trápit se hladem? Na tyto a ještě i jiné otázky vám odpoví kněz Petr Souček.  A k vysvětlení přidá i praktické rady.

A protože hned na začátku března začíná doba postní, na kterou je třeba se připravit, už teď pro vás máme přichystaný netradiční postní kalendář s názvem Zahrada tvého srdce. Stáhnou si ji můžete zde:  https://www.in.cz/download/pust2022.pdf

Krásně mrazivý únor  přeje redakce IN!

Autor článku: Sekce pro mládež