banner sekce
Sekce

Mládež

Zasedání Sekce pro mládež - Praha

Ve dnech 9. - 10. 2. 2022 se konalo další zasedání Sekce pro mládež a to tentokrát v Praze - nejprve v Dejvicích v sídle ČBK a poté v DCM Nazaret. Tématem zasedání bylo především chystané CSM 2022 v Hradci Králové. Na zasedání byli přítomni také vedoucí přípravných týmů, kteří prezentovali pokroky svých týmů v přípravách na setkání.
Publikováno: 13. 2. 2022 18:22

Setkání bylo provázáno společnou modlitbou a také slavením dvou mší, abychom program připravili co nejlépe a zároveň dali prostor i Bohu, aby mohl naše kroky a myšlenký pomáhat vést správným směrem. Snahou je, aby setkání bylo pro mladé co nejužitečnější a přivedlo je blíže k Bohu a k šíření dobra v rámci jejich každodenního života.

Důležitým tématem zasedání bylo také PR a propagace celého setkání. Hledaly se způsoby, jak efektivně oslovit mladé a nabídnout jim možnost zúčastnit se setkání.
Dále se prezentovaly dosavadní výsledky z jednání v Hradci Králové - s magistrátem, policí ČR, technickými službami, biskupstvím apod. Svou záštitu této akci udělilo také město a pan primátor, současně i biskupství a pan biskup v Hraci Králové.

Řešila se také ekonomika a finanční stránky celé akce. Je nunto vše zkoordinovat tak, aby se celá akce vešla do rozpočtu a nevznikaly nepředvídané výdaje.

Přípravy již běží opravdu na plné obrátky u všech přípravných týmů a proto budeme rádi, když se připojíte do přípravných týmů nebo se přihlásíte jako účastníci.

Více infromací zde:
https://celostatnisetkanimladeze.cz
Obracíme se na vás také s velkou prosbou a to s prosbou o osobní propagaci CSM 2022 mezi vaše kamarády, známé, společenství apod. Děkujeme.
Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
04.05.2022

Studijně formační kurz Krkonoše 2022

Ve dnech 24.4. - 28.4.2022 proběhl další studijně-formační kurz na Erlebachově chatě v Krkonoších. Tentokrát se vycházelo především z požadavků účastníků, na jaké přednášející a témata cílit.
02.05.2022

Letní škola Tomáše Akvinského 2022

Společné studium nauky a textů Tomáše Akvinského zaměřených na téma stvoření a hledání jejich významu pro život náš a dnešního světa.
21.04.2022

Přejeme vám požehnané Velikonoce

Požehnané Velikonoce 2022 vám přeje Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s.
12.04.2022