Bohoslužba za mír na Ukrajině, za oběti války a pandemie covid-19

Datum publikace28. 2. 2022, 16.00

Rada evropských biskupských konferencí (CCEE) i letos vyzvala k modlitbám za oběti pandemie covid-19. V České republice se bude slavit mše svatá 30. března 2022 v 18.00 v kostele sv. Kajetána v Nerudově ulici v Praze, která bude zároveň mší svatou za mír na Ukrajině a za oběti války. Hlavním celebrantem bohoslužby bude pomocný biskup pražský Mons. Zdenek Wasserbauer.

Také letos CCEE vyzvala k modlitbám za oběti pandemie, proto se do iniciativy zapojuje znovu i Česká republika. Mše svatá se bude konat 30. března 2022 v 18.00 v kostele sv. Kajetána na pražské Malé straně.

Narozdíl od loňského roku, na letošní bohoslužbu za oběti pandemie covidu-19 bude moci přijít i veřejnost. Vloni to kvůli epidemiologickým podmínkám nešlo.

Autor článku: TS ČBK