Výzva výkonného výboru Justice and Peace Evropa k míru na Ukrajině

Výkonný výbor Justice and Peace Europe (Spravedlnost a mír, Evropa) vyzývá k míru a okamžitému příměří na Ukrajině po brutální invazi ruských jednotek na Ukrajinu dne 24. února 2022.
Publikováno: 26. 2. 2022 14:00

Po brutální invazi ruských jednotek na Ukrajinu dne 24. února 2022,
 

  • odsuzujeme ruskou agresi jako vážné porušení mezinárodního práva a jako hrozbu míru v Evropě,
  • vyjadřujeme naši podporu a solidaritu s Ukrajinou a jejím trpícím lidem, žádáme všechny evropské vlády, aby podpořily sousední země Ukrajiny v jejich úsilí o přijetí a ubytování uprchlíků,
  • žádáme Evropskou unii, její členské státy a všechny evropské vlády, aby zůstaly jednotné a zavedly ještě přísnější režim sankcí proti ruským orgánům,
  • obdivujeme odvahu ruských občanů, kteří navzdory nejrůznějším represím statečně vycházejí do ulic protestovat proti své vládě ve jménu míru,
  • důrazně prosíme Jeho Svatost patriarchu Kirilla a všechny pravoslavné autority v Rusku, aby intervenovali u politického vedení s cílem dosáhnout okamžitého příměří a stažení všech ruských jednotek z území Ukrajiny,
  • podporujeme výzvu papeže Františka ke dni půstu a modliteb za mír na Ukrajině na Popeleční středu (2. března),
  • věříme a podporujeme novou kulturu míru v Evropě a v modlitbách pamatujeme na všechny civilní a vojenské oběti a jejich rodiny.
     

pátek, 25. února 2022
                                                                            

Výkonný výbor Spravedlnost a mír, Evropa
(Justice and Peace Europe)
 
 
 
 
 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022