banner sekce
Sekce

Mládež

Březnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vypadá to, že zimě nadobro odzvonilo a my můžeme vítat jaro. Časopis IN! přináší v březnu rozhovor s řádovou sestrou, která působí jako nemocniční kaplanka, křížovou cestu do kapsy či zamyšlení nad krásou ženství a nechybí ani test, příběhy a zábava.
Publikováno: 1. 3. 2022 9:29

Rozhovor

Sestra Anežka má netradiční poslaní, působí jako nemocniční kaplanka. Navštěvuje třeba válečné veterány, nebo zajde na dětské oddělení. O tom, jak se i tam se dějí malé zázraky, si můžete přečíst v opravdu zajímavém rozhovoru.

Jaro a víra

Na jaře se vše probouzí a s tím se probouzí i naše touha udělat si pořádek nejen ve svých příbytcích, ale i ve své duši. Jarní žasnutí nad Biblí vám pomůže otevřít se více Bohu a lépe prožít dobu postní.

Téma IN!

Ženství v sobě musí dívky teprve objevit, přijmout a pak budou mít zdravý vztah samy k sobě. Jak se na sebe dívat jako na ženu, co je dobré si uvědomit a jak se začít mít ráda? Tomu je věnovaná celá dvoustrana. Svědectví žen v různých situacích vás mohou inspirovat a dají vám nahlédnout pod pokličku toho, jak úžasný dar je ženství.

Schola ze Střelic

Naše čtenářky jsou všude. Některé rády píší, malují, sportují a některé milují hudbu. Střelická schola je opravdu skvělá parta, která dělá radost svým zpěvem nejen místním farníkům, ale i na různých akcích a také online přes YouTube.

Víra a láska

K postní době neodmyslitelně patří křížová cesta. Intenzivně skrze ni můžeme prožívat a rozjímat Ježíšovu lásku a utrpení snad nejvíce z celého liturgického roku. V březnovém čísle jsme pro vás přichystali osobní křížovou cestu „do kapsy“. Někdy stačí málo, aby naše víra byla opravdovější.

Zajímavosti a zábava

Samozřejmě, že jsme nezapomněli na příběhy, test, poradnu ani soutěž. Určitě se máte na co těšit.

A protože hned na začátku března začíná doba postní, máme pro vás přichystaný netradiční postní kalendář s názvem Postní zahrada, která je ke stažení na našem webu. Pojďme společně růst a pěstovat krásné duchovní hodnoty.

 

Krásný slunečný čas přeje redakce IN! Dívčí svět.

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Ostatky bl. Carla Acutise - možnost zapůjčení

Na Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 nám do České republiky byly zapůjčeny ostatky blahoslaveného Carla Acutise. Tyto ostatky je možno nyní zapůjčit k uctívání a modlitbě.
19.09.2022

Týden modliteb za mládež 2022

V týdnu od 13. do 20.11. 2022 bude probíhat Týden modliteb za mládež - TMM22. Smysl Týdne modliteb za mládež je spojit vzájemný čas, který máme a modlit se k Bohu. Za co? Především prosit Ducha Svatého o poznání, jakými cestami či způsoby svědčit o životě s Kristem a jak předávat víru dál.
15.09.2022

Přihlašování na SDM Lisabon 2022

Informace pro mládež k SDM Lisabon 2023
14.09.2022