banner sekce
Sekce

Mládež

Březnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vypadá to, že zimě nadobro odzvonilo a my můžeme vítat jaro. Časopis IN! přináší v březnu rozhovor s řádovou sestrou, která působí jako nemocniční kaplanka, křížovou cestu do kapsy či zamyšlení nad krásou ženství a nechybí ani test, příběhy a zábava.
Publikováno: 1. 3. 2022 9:29

Rozhovor

Sestra Anežka má netradiční poslaní, působí jako nemocniční kaplanka. Navštěvuje třeba válečné veterány, nebo zajde na dětské oddělení. O tom, jak se i tam se dějí malé zázraky, si můžete přečíst v opravdu zajímavém rozhovoru.

Jaro a víra

Na jaře se vše probouzí a s tím se probouzí i naše touha udělat si pořádek nejen ve svých příbytcích, ale i ve své duši. Jarní žasnutí nad Biblí vám pomůže otevřít se více Bohu a lépe prožít dobu postní.

Téma IN!

Ženství v sobě musí dívky teprve objevit, přijmout a pak budou mít zdravý vztah samy k sobě. Jak se na sebe dívat jako na ženu, co je dobré si uvědomit a jak se začít mít ráda? Tomu je věnovaná celá dvoustrana. Svědectví žen v různých situacích vás mohou inspirovat a dají vám nahlédnout pod pokličku toho, jak úžasný dar je ženství.

Schola ze Střelic

Naše čtenářky jsou všude. Některé rády píší, malují, sportují a některé milují hudbu. Střelická schola je opravdu skvělá parta, která dělá radost svým zpěvem nejen místním farníkům, ale i na různých akcích a také online přes YouTube.

Víra a láska

K postní době neodmyslitelně patří křížová cesta. Intenzivně skrze ni můžeme prožívat a rozjímat Ježíšovu lásku a utrpení snad nejvíce z celého liturgického roku. V březnovém čísle jsme pro vás přichystali osobní křížovou cestu „do kapsy“. Někdy stačí málo, aby naše víra byla opravdovější.

Zajímavosti a zábava

Samozřejmě, že jsme nezapomněli na příběhy, test, poradnu ani soutěž. Určitě se máte na co těšit.

A protože hned na začátku března začíná doba postní, máme pro vás přichystaný netradiční postní kalendář s názvem Postní zahrada, která je ke stažení na našem webu. Pojďme společně růst a pěstovat krásné duchovní hodnoty.

 

Krásný slunečný čas přeje redakce IN! Dívčí svět.

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
04.05.2022

Studijně formační kurz Krkonoše 2022

Ve dnech 24.4. - 28.4.2022 proběhl další studijně-formační kurz na Erlebachově chatě v Krkonoších. Tentokrát se vycházelo především z požadavků účastníků, na jaké přednášející a témata cílit.
02.05.2022

Letní škola Tomáše Akvinského 2022

Společné studium nauky a textů Tomáše Akvinského zaměřených na téma stvoření a hledání jejich významu pro život náš a dnešního světa.
21.04.2022

Přejeme vám požehnané Velikonoce

Požehnané Velikonoce 2022 vám přeje Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s.
12.04.2022