Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc červen 2022

Datum publikace31. 5. 2022, 0.00

Modleme se za křesťanské rodiny po celém světě, aby skrze konkrétní skutky prožívaly nezištnou lásku a posvěcovaly se v každodenním životě.

Foto: Pavel Ingr, Člověk a Víra

ČERVEN – Za rodiny

Úmysl papeže

Rodina je škola rozvíjení duchovních smyslů. Duchovními smysly poznáváme Ježíšovo Srdce, řeč jeho lásky, a také nástrahy Zlého. Rodina je první místo, kdy se v každodenním životě před našima očima ukazuje (či neukazuje), jak miluji, jak od druhých lásku přijímám a kde je moje nejsilnější zbraň, osobní charizma, obdarování na jedné straně; na straně druhé, kde je moje slabina a kde potřebuji pomoc druhých. V rodině jsme si dáni Bohem k tomu, abychom si vzájemně pomáhali vykořeňovat svoje sobectví.

Národní úmysl

Za nově vysvěcené kněze
Modleme se za nově vysvěcené kněze, aby byli stateční a věrní a stále úžeji se spojovali s Kristem Veleknězem.

Ptejme se častěji: co si Ježíš přeje od kněží? Především si přeje, aby všechny své farníky přiblížil k jeho Srdci. Touží, aby všichni pochopili, že On sám je jejich jediný poklad, jejich největší štěstí. Střeží uprostřed lidí nejhlubší tajemství: „Modlitba a oběť z lásky proměňuje každého člověka v Kristovo Tělo a jeho Hořící Krev!“ To je smysl spojení kněze s Kristem Veleknězem.

Autor článku: TS ČBK