banner sekce
Sekce

Mládež

Zasedání Sekce pro mládež - Hradec Králové

Dne 31. 3. 2022 se konalo další zasedání Sekce pro mládež a to v Hradci Králové. Tématem zasedání bylo připravované CSM 2022 v Hradci Králové. Na zasedání byli přítomni také vedoucí přípravných týmů, kteří prezentovali pokroky svých týmů v přípravách na setkání.
Publikováno: 4. 4. 2022 9:27

Poslední zasedání Sekce se neslo v duchu poznávání a prezentování míst, na kterých se bude odehrávat Celostátní setkání mládeže v letošním srpnu. Jednalo se především o určení přesného místa halvního pódia, domluvení se na zázemí stánků a barů, rozmístění zázemí pro přípravné týmy, zajištění technických požadavků pro pódium a zvuk, komunikace s TV NOE ohledně umístění přenosových vozů a dalších technických požadavků.
Dále jsme procházeli zázemí univerzity a gymnázia, kde budou mít zázemí přípravné týmy a kde se bude ohrávat program CSM 2022 - přednášky, workshopy a dílny.
Poté jsme navštívili místní kostely, ve kterých bude také část programu. Na závěr jsme prošli parky, ve kterých bude doprovodný program - koncerty.

Přípravy se tedy posunují a máme radost z toho, kolik lidí nám s přípravou ochotně pomáha a snaží se nám vyjít maximálně vstříc. Bohu díky za veškerou podporu města, biskupství a všech dobrovolníků. 

Chystání a práce běží na plné obrátky u všech přípravných týmů a proto budeme rádi, když se připojíte do přípravných týmů nebo se přihlásíte jako účastníci.

Více infromací zde:
https://celostatnisetkanimladeze.cz
Obracíme se na vás také s velkou prosbou a to s prosbou o osobní propagaci CSM 2022 mezi vaše kamarády, známé, společenství apod. Děkujeme.

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
04.05.2022

Studijně formační kurz Krkonoše 2022

Ve dnech 24.4. - 28.4.2022 proběhl další studijně-formační kurz na Erlebachově chatě v Krkonoších. Tentokrát se vycházelo především z požadavků účastníků, na jaké přednášející a témata cílit.
02.05.2022

Letní škola Tomáše Akvinského 2022

Společné studium nauky a textů Tomáše Akvinského zaměřených na téma stvoření a hledání jejich významu pro život náš a dnešního světa.
21.04.2022

Přejeme vám požehnané Velikonoce

Požehnané Velikonoce 2022 vám přeje Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s.
12.04.2022