Dubnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Datum publikace5. 4. 2022, 8.48

Po dlouhé době půstu, kdy jsme si odříkali různé drobnosti, snažili se dělat dobro druhým a projevovat lásku Bohu i blízkým a více jsme se modlili, se blíží doba slavení. Slavnost Vzkříšení. Přečtěte si v dubnovém čísle malé opakování toho, co si v tomto čase, v závěru postní doby a v takzvaném třídenní, připomínáme a proč i tyto „smutné dny“ jsou pro nás dny naděje.

Rozhovor

Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové hýbe mládežnickým světem. Co se děje v zákulisí? Jak se připravuje setkání? Co dělají různé pracovní skupiny? V dubnovém čísle se podíváme na to, co se děje v režijní skupince. Její vedoucí Lukáš Baroš, student brněnské JAMU, zavzpomíná na minulá setkání, poodkryje, čím režijní skupinka v těchto dnech žije, co vše se musí připravit a jak je důležitá přítomnost modlitby a společenství při přípravě takového setkání. A jeden vzkaz na závěr: Neváhejte, VSTAŇTE a přijeďte do Hradce!

Fotoromán

Jedna z našich nejčtenějších rubrik je bezesporu fotoromán. Nejen napínavý příběh, ale i jeho vizuální zpracování přitahuje. Do výroby těchto stran se totiž zapojují přímo naši čtenáři, jejich kamarádi a často i učitelé a kněží. Tentokrát jsme se vydali do Olomouce, na Základní školu svaté Voršily. Doufáme, že se u fotopříběhu Hvězda sociálních sítí pobavíte i poučíte.

Krása

Do dívčího světa patří péče o naše tělo. To, jak se správně starat o pleť, jak zakrýt nedokonalosti mladé pleti či jak se nalíčit, jsou dovednosti, které se snažíme s citem předávat našim čtenářkám.

Inspirativní osobnosti

Tentokrát jsme se podívali pod pokličku zajímavému projektu Update, který zaštiťuje Československá církev husitská. Vznikl v době lockdownu, kdy nebylo možné navštěvovat kostely. Ve své činnosti pokračuje i dnes a neustále sbližuje věřící lidi na Facebooku. Vybízí mimo jiné k modlitbě a četbě Písma svatého. O tom, jak projekt vznikl, co nabízí a proč je fajn být si v modlitbě na blízku alespoň přes obrazovku počítače, nám poví Marie Vostřelová.

Téma IN!

Konflikty a neshody patří k našemu životu. I když se budeme snažit sebevíc, někdy se stane, že narazíme na něco, na čem se s druhým neshodneme. Rozhodně to ale neznamená konec světa. Není totiž dobré dusit v sobě svůj názor a neustále někomu ustupovat, takže se občas případnému konfliktu nevyhneme. Důležité je řešit tyto situace s klidem, s rozvahou a konstruktivně. Jak na to a čeho se vyvarovat se dozvíte v dubnovém čísle.

Zajímavosti a příběhy

V žádném čísle nesmí chybět příběh, soutěž a nějaké zajímavosti. Tentokrát vám přihodíme testík, anketu i malý kvíz. Na večerní chvilku s rodinou máme pár tipů na hry, knihy i film. A pokud se rádi touláte po cizích zemích, co třeba zavítat na Kanárské ostrovy, ale poznat je z úplně jiného soudku?

Krásné a požehnané Velikonoce přeje redakce IN!

Autor článku: Sekce pro mládež