banner sekce
Sekce

Mládež

Dubnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Po dlouhé době půstu, kdy jsme si odříkali různé drobnosti, snažili se dělat dobro druhým a projevovat lásku Bohu i blízkým a více jsme se modlili, se blíží doba slavení. Slavnost Vzkříšení. Přečtěte si v dubnovém čísle malé opakování toho, co si v tomto čase, v závěru postní doby a v takzvaném třídenní, připomínáme a proč i tyto „smutné dny“ jsou pro nás dny naděje.
Publikováno: 5. 4. 2022 8:48

Rozhovor

Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové hýbe mládežnickým světem. Co se děje v zákulisí? Jak se připravuje setkání? Co dělají různé pracovní skupiny? V dubnovém čísle se podíváme na to, co se děje v režijní skupince. Její vedoucí Lukáš Baroš, student brněnské JAMU, zavzpomíná na minulá setkání, poodkryje, čím režijní skupinka v těchto dnech žije, co vše se musí připravit a jak je důležitá přítomnost modlitby a společenství při přípravě takového setkání. A jeden vzkaz na závěr: Neváhejte, VSTAŇTE a přijeďte do Hradce!

Fotoromán

Jedna z našich nejčtenějších rubrik je bezesporu fotoromán. Nejen napínavý příběh, ale i jeho vizuální zpracování přitahuje. Do výroby těchto stran se totiž zapojují přímo naši čtenáři, jejich kamarádi a často i učitelé a kněží. Tentokrát jsme se vydali do Olomouce, na Základní školu svaté Voršily. Doufáme, že se u fotopříběhu Hvězda sociálních sítí pobavíte i poučíte.

Krása

Do dívčího světa patří péče o naše tělo. To, jak se správně starat o pleť, jak zakrýt nedokonalosti mladé pleti či jak se nalíčit, jsou dovednosti, které se snažíme s citem předávat našim čtenářkám.

Inspirativní osobnosti

Tentokrát jsme se podívali pod pokličku zajímavému projektu Update, který zaštiťuje Československá církev husitská. Vznikl v době lockdownu, kdy nebylo možné navštěvovat kostely. Ve své činnosti pokračuje i dnes a neustále sbližuje věřící lidi na Facebooku. Vybízí mimo jiné k modlitbě a četbě Písma svatého. O tom, jak projekt vznikl, co nabízí a proč je fajn být si v modlitbě na blízku alespoň přes obrazovku počítače, nám poví Marie Vostřelová.

Téma IN!

Konflikty a neshody patří k našemu životu. I když se budeme snažit sebevíc, někdy se stane, že narazíme na něco, na čem se s druhým neshodneme. Rozhodně to ale neznamená konec světa. Není totiž dobré dusit v sobě svůj názor a neustále někomu ustupovat, takže se občas případnému konfliktu nevyhneme. Důležité je řešit tyto situace s klidem, s rozvahou a konstruktivně. Jak na to a čeho se vyvarovat se dozvíte v dubnovém čísle.

Zajímavosti a příběhy

V žádném čísle nesmí chybět příběh, soutěž a nějaké zajímavosti. Tentokrát vám přihodíme testík, anketu i malý kvíz. Na večerní chvilku s rodinou máme pár tipů na hry, knihy i film. A pokud se rádi touláte po cizích zemích, co třeba zavítat na Kanárské ostrovy, ale poznat je z úplně jiného soudku?

 

Krásné a požehnané Velikonoce přeje redakce IN!

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
04.05.2022

Studijně formační kurz Krkonoše 2022

Ve dnech 24.4. - 28.4.2022 proběhl další studijně-formační kurz na Erlebachově chatě v Krkonoších. Tentokrát se vycházelo především z požadavků účastníků, na jaké přednášející a témata cílit.
02.05.2022

Letní škola Tomáše Akvinského 2022

Společné studium nauky a textů Tomáše Akvinského zaměřených na téma stvoření a hledání jejich významu pro život náš a dnešního světa.
21.04.2022

Přejeme vám požehnané Velikonoce

Požehnané Velikonoce 2022 vám přeje Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s.
12.04.2022