Papež vybízí k modlitbě za zdravotníky

Světová síť modlitby s papežem zveřejnila video doprovázející úmysl apoštolátu modlitby na měsíc duben. František v něm vybízí celou církev k modlitbě za zdravotnický personál a připojuje apel na dostupnost zdravotní péče pro všechny. Papež František v komentáři k videu vybízí:
Publikováno: 6. 4. 2022 10:45

Pandemie nám ukázala obětavost a nasazení zdravotníků, dobrovolníků, hygieniků, kněží, řeholníků a řeholnic.

Tato pandemie však také ukázala, že ne každý má přístup k dobrému veřejnému zdravotnickému systému.

Nejchudší a nejslabší země nemají přístup k potřebné léčbě mnoha nemocí, které je nadále sužují.

Důvodem je často špatné hospodaření se zdroji a nedostatek seriózního politického úsilí.  

Rád bych proto vyzval vlády všech zemí světa, aby nezapomínaly, že kvalitní a všem dostupné zdravotnictví je prioritou.

Rád bych však připomněl, že zdravotnictví není jen organizace, ale také muži a ženy, kteří zasvětili svůj život péči o zdraví druhých. A kteří během této pandemie položili své životy, aby pomohli k uzdravení tolika nemocných lidí.

Modleme se, aby vlády a místní společenství podporovaly nasazení zdravotníků v péči o nemocné a staré lidi, zejména v nejchudších zemích.

Papežské poselství doprovázejí záběry kampaně CUAMM - Lékaři s Afrikou "Vakcína pro nás" a "Matky a děti na prvním místě"; projekt AVSI v Ugandě, který dopravuje těhotné ženy do nemocnice; práce nemocničního řádu svatého Jana z Boha (Milosrdní bratři) v různých zemích; práci sester kamiliánek v Thajsku a v Brazílii; zdravotnické struktury COE v Bangladéši a Peru, Apurimac ETS a misijní společenství Villaregia, členské organizace FOCSIV. Zvláštní zmínku si pak zaslouží práce Dr. Erika Jenningse Simõese, jednoho z protagonistů tohoto videa, který již dvacet let pomáhá domorodým obyvatelům v brazilském amazonském pralese, kde zajistil také první neurochirurgickou ordinaci.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
01.12.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
01.12.2022