Papež vybízí k modlitbě za zdravotníky

Světová síť modlitby s papežem zveřejnila video doprovázející úmysl apoštolátu modlitby na měsíc duben. František v něm vybízí celou církev k modlitbě za zdravotnický personál a připojuje apel na dostupnost zdravotní péče pro všechny. Papež František v komentáři k videu vybízí:
Publikováno: 6. 4. 2022 10:45

Pandemie nám ukázala obětavost a nasazení zdravotníků, dobrovolníků, hygieniků, kněží, řeholníků a řeholnic.

Tato pandemie však také ukázala, že ne každý má přístup k dobrému veřejnému zdravotnickému systému.

Nejchudší a nejslabší země nemají přístup k potřebné léčbě mnoha nemocí, které je nadále sužují.

Důvodem je často špatné hospodaření se zdroji a nedostatek seriózního politického úsilí.  

Rád bych proto vyzval vlády všech zemí světa, aby nezapomínaly, že kvalitní a všem dostupné zdravotnictví je prioritou.

Rád bych však připomněl, že zdravotnictví není jen organizace, ale také muži a ženy, kteří zasvětili svůj život péči o zdraví druhých. A kteří během této pandemie položili své životy, aby pomohli k uzdravení tolika nemocných lidí.

Modleme se, aby vlády a místní společenství podporovaly nasazení zdravotníků v péči o nemocné a staré lidi, zejména v nejchudších zemích.

Papežské poselství doprovázejí záběry kampaně CUAMM - Lékaři s Afrikou "Vakcína pro nás" a "Matky a děti na prvním místě"; projekt AVSI v Ugandě, který dopravuje těhotné ženy do nemocnice; práce nemocničního řádu svatého Jana z Boha (Milosrdní bratři) v různých zemích; práci sester kamiliánek v Thajsku a v Brazílii; zdravotnické struktury COE v Bangladéši a Peru, Apurimac ETS a misijní společenství Villaregia, členské organizace FOCSIV. Zvláštní zmínku si pak zaslouží práce Dr. Erika Jenningse Simõese, jednoho z protagonistů tohoto videa, který již dvacet let pomáhá domorodým obyvatelům v brazilském amazonském pralese, kde zajistil také první neurochirurgickou ordinaci.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.
20.05.2022

Drtinová/Hošek, nejen o Dívčí katolické střední škole

O Dívčí katolické střední škole Praze, a nejen o ní, hovoří v rozhovoru s Danielou Drtivou pro DVTV bývalý ředitel této školy Luboš Hošek.
20.05.2022

8 milionů od českých křesťanů zvyšuje soběstačnost potřebných na Blízkém východě

Oblast Blízkého východu se dlouhodobě potýká s ozbrojenými konflikty, humanitární a uprchlickou krizí. Díky finanční podpoře od českých věřících pomáhá Charita Česká republika lidem v Iráku a Libanonu zajistit zdroj obživy a uživit sebe i svoje rodiny. Desítky žen rozjely vlastní podnikání, desítky farmářů získaly znalosti a vybavení, a dokáží tak hospodařit i s rostoucím nedostatkem vody. Desítky mladých lidí mohou díky příspěvkům na školné a dopravu pokračovat ve studiu. V Libanonu prostředky pomohou s obnovou infrastruktury. Letošní kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí proběhne už tuto neděli 22. května.
18.05.2022

Sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí již tuto neděli

Již na tuto neděli (22. května) připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a i letos proběhne kostelní sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu.
17.05.2022

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční (ta letos připadá na 22. května), zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 23. listopadu.
17.05.2022