Papež vybízí k modlitbě za zdravotníky

Datum publikace6. 4. 2022, 10.45

Světová síť modlitby s papežem zveřejnila video doprovázející úmysl apoštolátu modlitby na měsíc duben. František v něm vybízí celou církev k modlitbě za zdravotnický personál a připojuje apel na dostupnost zdravotní péče pro všechny. Papež František v komentáři k videu vybízí:

Pandemie nám ukázala obětavost a nasazení zdravotníků, dobrovolníků, hygieniků, kněží, řeholníků a řeholnic.

Tato pandemie však také ukázala, že ne každý má přístup k dobrému veřejnému zdravotnickému systému.

Nejchudší a nejslabší země nemají přístup k potřebné léčbě mnoha nemocí, které je nadále sužují.

Důvodem je často špatné hospodaření se zdroji a nedostatek seriózního politického úsilí.

Rád bych proto vyzval vlády všech zemí světa, aby nezapomínaly, že kvalitní a všem dostupné zdravotnictví je prioritou.

Rád bych však připomněl, že zdravotnictví není jen organizace, ale také muži a ženy, kteří zasvětili svůj život péči o zdraví druhých. A kteří během této pandemie položili své životy, aby pomohli k uzdravení tolika nemocných lidí.

Modleme se, aby vlády a místní společenství podporovaly nasazení zdravotníků v péči o nemocné a staré lidi, zejména v nejchudších zemích.

Papežské poselství doprovázejí záběry kampaně CUAMM - Lékaři s Afrikou 'Vakcína pro nás' a 'Matky a děti na prvním místě'; projekt AVSI v Ugandě, který dopravuje těhotné ženy do nemocnice; práce nemocničního řádu svatého Jana z Boha (Milosrdní bratři) v různých zemích; práci sester kamiliánek v Thajsku a v Brazílii; zdravotnické struktury COE v Bangladéši a Peru, Apurimac ETS a misijní společenství Villaregia, členské organizace FOCSIV. Zvláštní zmínku si pak zaslouží práce Dr. Erika Jenningse Simõese, jednoho z protagonistů tohoto videa, který již dvacet let pomáhá domorodým obyvatelům v brazilském amazonském pralese, kde zajistil také první neurochirurgickou ordinaci.

Zdroj: Vatican News

Autor článku: Monika Klimentová