Na Velehradě se uskuteční 131. plenární zasedání ČBK

Datum publikace21. 4. 2022, 11.30

Ve dnech 26. - 27. dubna 2022 se uskuteční 131. zasedání ČBK na moravském Velehradě. Jednání se budou účastnit také předsedové konferencí ženských a mužských řádů, sr. Krista Chládková a arciopat Prokop Siostrzonek.

Ilustrační foto: František Ing, ČaV

Biskupové budou mimo jiné debatovat o ekonomické situaci v organizacích, které spadají pod gesci katolické církve. Také se budou věnovat Synodě 2021-2023 a zabývat se podněty z komisí a rad.

Věřící se budou moci s českými a moravskými biskupy setkat při mši svaté, kterou budou koncelebrovat ve velehradské bazilice v úterý 26. dubna od 18.00 hodin. Hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, kazatelem biskup Martin David, apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze. Ve středu 27. dubna budou slavit společnou bohoslužbu od 7.00 hodin opět ve velehradské bazilice. Hlavním celebrantem bude brněnský biskup Vojtěch Cirkle, kazatelem apoštolský exarcha biskup Ladislav Hučko.

Média budou informována o závěrech jednání tiskovou zprávou.

Autor článku: Monika Klimentová