Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy

Datum publikace20. 5. 2022, 14.00
TiskTisk

Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Komisí pro nauku víry České biskupské konference vydalo v češtině již druhou publikaci Národní služby pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference nazvanou Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy.

Jak předcházet sexuálnímu zneužívání dětí v církvi – ve farnostech a při aktivitách, které v rámci pastorační činnosti církevní společenství nabízejí? Co je úlohou rodičů, katechetů, animátorů a dalších lidí, kteří přicházejí do kontaktu s dětmi a nezletilými? Jaká pravidla chování lze doporučit? Jakých organizačních zásad se držet?

Tyto a podobné otázky si klade dokument „Prevence a ochrana nezletilých ve farnosti: osvědčené postupy“, vydaný Národní službou pro ochranu nezletilých Italské biskupské konference a určený těm, kdo v církevním prostředí formují děti a mládež.

Komplexní, přehledný, prakticky pojatý text poslouží dobře při prevenci sexuálního zneužívání i v našem prostředí. Je konkrétní odpovědí na výzvy papeže Františka vynaložit veškeré úsilí na to, aby se tragédie spjaté se sexuálním zneužíváním neopakovaly.

Publikaci bylo možné vydat díky finanční podpoře nadace Renovabis.

Elektronická verze je ke stažení v příloze.

Autor článku: Monika Klimentová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou