Fotogalerie: Noc kostelů 2022

O víkendu proběhl již 14. ročník celorepublikové akce Noc kostelů. V letošním ročníku se přihlásilo 1729 kostelů a modliteben. Pro účastníky bylo připraveno celkem 7614 programů. Přinášíme fotogalerii napříč Českou republikou od fotografů z Člověk a víra.
Publikováno: 14. 6. 2022 10:15

Foto: Bohuslav Kysilka, Člověk a víra

Organizátoři připravili pro účastníky po celé České republice pestrý program. Návštěvníci kostelů a modliteben se mohli zaposlouchat do tónů varhan či jiných hudebních nástrojů, vyslechnout si přednášku, vystoupat na věž kostela nebo se ztištit. Na několika místech byl připraven také program pro děti. Díky široké nabídce si mohl každý vybrat podle svých zájmů.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022