banner sekce
Sekce

Mládež

Prázdninový speciál časopisu IN! - dívčí svět

Už je to tu! Prázdniny začaly a my jsme pro vás připravily skvělé číslo na dny volna. A jako každý rok, i tentokrát je výjimečné. Letos jsme se inspirovaly čtyřmi živly.
Publikováno: 11. 7. 2022 9:25

Co vás čeká a nemine? Hned na straně tři vás vtáhneme do skvělého táborového příběhu ŠKOLA ŽIVLŮ. Je o kamarádkách, které část prázdnin stráví na speciálním táboře. Zde se učí poznávat sebe sama a také odhalit, na čem by mohly zapracovat. A o tom, jak se s výzvami poperou, se dočtete v pěti pokračováních. A proto, že živly nás mohou něco naučit a posunout dál, zkuste i vy najít něco, na čem tyto prázdniny zapracujete.

Čtyři živly jsou naším hlavním motem. Ke každému z nich jsme pro vás vybraly území, státy, místa nebo města, které s daným živlem souvisí. Takže se můžete podívat do míst, která překypují životem, a pak do míst, kde to nevypadá zrovna vábně. Vezmeme vás na místa, kde je vody dostatek a kde se voda považuje za cennější než zlato, a stejně tak je to s ohněm i vzduchem. Věříme, že se pobavíte i něco nového dozvíte.

Navíc každý živel nás v redakci inspiroval ke kreativitě. Věříme, že tvoření zajímavých věcí, plnění výzev a překonávání sebe sama prostě k létu patří. Proto si můžete vyrobit svícen, šumivku do koupele a spoustu další věcí. Vždyť uvidíte sami. A protože zábavy není nikdy dost, můžete si vyplnit kvíz, osmisměrku, otestovat se i zasmát nad vtipy.

Na rozhovor jsme si tentokrát pozvaly fotografa, vědce a popularizátora vědy v televizi i na sociálních sítích, Petra Jana Juračku. Je to člověk opravdu mnoha tváří a s živly má své zkušenosti. Jeho focení u paty vybuchující sopky, nebo záběry mořského dna možná znáte. S námi se podělil o zážitek s větrem na vyšehradské věži.

 A protože živly najdeme i v Bibli, můžeme se společně zamyslet nad některými příběhy Starého i Nového zákona, které nás povzbudí a potěší naši duši.

A nakonec nás všechny čeká párty. A aby stála za to, najdete v prázdninovém IN! spoustu nápadů na dobroty,  které doladí každou společnou chvíli s rodinou i přáteli.

Tak si ty prázdniny s námi užijte!

 

Vaše redaktorky z IN!

 

Kde se o prázdninách s námi můžete potkat?

* Na Velehradě, na Dnech lidí dobré vůle,

* v Brně na Charismatické konferenci,

* a také na CSM v Hradci Králové.

Přijďte, těšíme se na vás!

POZOR!  NA PODZIM PRO VÁS CHYSTÁME SETKÁNÍ S IN! Tentokrát v Olomouci.  :-)

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Prázdninový speciál časopisu IN! - dívčí svět

Už je to tu! Prázdniny začaly a my jsme pro vás připravily skvělé číslo na dny volna. A jako každý rok, i tentokrát je výjimečné. Letos jsme se inspirovaly čtyřmi živly.
11.07.2022

Merch pro CSM 2022 na e-shopu!

Máme pro vás exkluzivní novinku, která tu ještě nikdy dříve nebyla! Nyní je možné merch k Celostátnímu setkání mládeže 2022 v Hradci Králové zakoupit i na našem e-shopu.
16.06.2022

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Červen je měsíc slunce, třešní a jahod. Zdálo by se, že je to malá předprázdninová idylka. Pro naše čtenářky je to však poslední měsíc školy. Poslední šance ukázat, co v nich je. V červnu to staré končí a nové začíná. I červen má své hezké stránky. Společně s rodinou se můžete těšit a slavit hned několik svátků. Kromě Dne dětí, tu máme Den otců a také slavnost Seslání Ducha Svatého. IN! vám nabízí inspiraci, jak si nároční červen zpříjemnit.
31.05.2022

Patroni SDM Lisabon 2023

Příprava každého Světového dne mládeže, jeho realizace a dynamika, která je vtisknuta setkání mladých lidí z celého světa s papežem, je svěřena patronům, tedy kanonizovaným světcům nebo světcům v procesu kanonizace. Pro Světové dny mládeže v Lisabonu 2023 navrhl místní organizační výbor 13 patronů, žen, mužů a mladých lidí, kteří, jak potvrzuje kardinál patriarcha, "ukázali, že život v Kristu naplňuje a zachraňuje mládež všech dob". Těmito patrony, kteří se narodili ve městě, kde se Světové dny mládeže konají, nebo pocházejí z jiných zemí, jsouvzory pro mladé lidi. Patrony Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023 představuje kard. Manuel Clemente, lisabonský patriarcha, který poukazuje na hlavní historické odkazy každého z nich, stejně jako na jejich pastorační a duchovní význam pro přípravu a slavení příštího Světového dne mládeže.
26.05.2022

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
04.05.2022