V Hradci Králové mladí katolíci zažívají koncerty, ale i přednášky a společné mše

Mladí křesťané od 14 do 26 let na CSM prožívají necelý týden ve společenství podobně naladěných lidí na Celostátním setkání v Hradci Králové, které se zde koná od 9.-14. srpna. Kromě kultury a zábavy nabízí také seberozvoj a zamyšlení nad důležitými tématy aktuálního světa. Přihlášených účastníků je na 4 tisíce, v sobotu jsou očekáváni další účastníci tzv. Dne pro rodiny.
Publikováno: 13. 8. 2022 13:30

 
Ve středu a čtvrtek byly velmi důležitou součástí programu přednášky hostů. Účastníci se si mohli vyslechnout a diskutovat o aktuálních tématech, které rezonují v církvi např.  otázka homosexuality nebo závislost na pornografii. Velký zájem byl o přednášku P. Marka Orka Váchy, který hovořil o tom, že krása netvoří lásku, nýbrž že láska tvoří krásu.

Bavit se mohli mladí i na koncertech. Vystoupil například populární hradecký písničkář Michal Horák nebo křesťanská kapela ALIVE. Ale prostor dostaly i moderní žánry jako je rap díky uskupení Tow Meot a vystoupil také DJ Newman. V pátek večer se uskutečnil velký koncert na Velkém náměstí skrze projekt Godzone.

V pátek odpoledne mladí svědčili o své víře skutkem a pomáhali například v domově seniorů nebo azylovým domě. O víkendu se kromě zmiňovaného programu s rodinami uskuteční také další přednášky a závěrečná velká vigilie v sobotu večer.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022