Velké náměstí v Hradci Králové zaplnili mladí křesťané

Již od čtvrtečního rána byly na Velkém náměstí v Hradci Králové slyšet kladiva, která stavěla podium na páteční večer. Už jenom poloha tohoto koncertu vybízela k poslechu a podívané osoby věřící i nevěřící. Do univerzitního města přijel slovenský projekt Godzone společně s kapelou Espé, která funguje již od roku 2003 a má za cíl evangelizovat pomocí hudby. V sobotu pokračovalo Celostátní setkání mládeže tzv. Dnem pro rodinu.
Publikováno: 13. 8. 2022 21:00

Foto: Roman Matějek, ČaV

Celý koncert byl sestaven z velmi dynamického programu. Zahájení proběhlo v duchu malé drum show a rappového vystoupení v podání kapely Tow Meot s krátkým svědectvím rappera. Poté už na podium vstoupil hlavní zpěvák skupiny Espé Julius Slovák a společně s kapelou vedl chválovými písněmi večer. Jejich autorské písně jsou gospel rock ve worshipovém stylu. 

Součástí koncertu byly i dvě svědectví, první od řeholní sestry a druhé od mladých manželů. Hlavním mottem svědectví bylo povzbuzení do života. Následovala krátká adorace, kterou doprovázelo ztišení. Každý mohl svým pokleknutím vyjádřit úctu Kristu v eucharistii. Na závěr večera bylo pro všechny připravené překvapení v podobě videomappingu. Tato vizuální podoba umění se promítala na věž radnice u katedrály na Velkém náměstí v Hradci Králové.

Sobotní den již od rána zval k programu všechny rodiny. Po ranní modlitbě následovala katecheze dotýkající se manželských témat. Zazněla povzbuzení pro budování rodiny nebo z manželských společenství ve farnostech. Dopoledne, když probíhalo předposlední setkání v diskuzních skupinkách pro všechny mladé účastníky, mohly rodiny s dětmi navštívit loutkové divadlo. Mši svatou v sobotu sloužil českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, kázal kardinál Dominik Duka a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové, kteří se CSM účastní a pro mladé mají v rámci programu připravené katecheze. Mši svatou doprovázela hudbou Schola brněnské mládeže. 

Odpoledne si mohli účastníci i rodiny vybrat z pestré nabídky přednášek, které byly zaměřené na identitu muže i ženy, školství, svědectví z ukrajinských zákopů a mnohá další témata. V nabídce byly i workshopy, tvořivé dílny a sportovní vyžití. V Jiráskových sadech byla připravena zábava pro menší i větší děti, například žonglování. Program pozdního odpoledne pak nabízel koncerty lidové či duchovní hudby a také divadlo - Zahradníček, vše mé je i tvé.  

Večerní nabídku zpestřila popová skupina dvou bratrů - YesBrothers a vrcholem celého Dne pro rodiny má být večerní vigílie. 

Další informace naleznete na celostatnisetkanimladeze.cz.

Zdroj: PR CSM

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022