Arcibiskup Graubner k úmrtí královny Alžběty II.

Datum publikace9. 9. 2022, 14.45

Arcibiskup pražský a předseda ČBK Jan Graubner vyjadřuje hlubokou soustrast ke včerejšímu úmrtí královny Alžběty II. Na Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR bude také zaslána oficiální kondolence jménem celé katolické církve v ČR.

'V souvislosti s úmrtím britské královny Alžběty II. vyjadřuji hlubokou soustrast jménem svým i jménem katolické církve v České republice. Zesnulá královna byla pro celé lidstvo vzorem v mnoha ohledech, v neposlední řadě pro svou pevnou víru v Boha a úctu k instituci rodiny. To považuji i za její odkaz. Novému panovníkovi Karlu III. vyprošuji odvahu a Boží pomoc k poslání, které právě přijal. Bůh nám žehnej!,' uvádí pražský arcibiskup Jan Graubner.

Autor článku: Monika Klimentová