Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Datum publikace22. 9. 2022, 16.30
TiskTisk

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.

U příležitosti podzimního zasedání COMECE a v souvislosti s českým předsednictvím v Radě EU zvou evropští biskupové unijních zemí srdečně na „Mši za Evropu“. Uskuteční se v kostele Notre Dame des Victoires au Sablon v Bruselu, a to ve středu 12. října 2022 v 19 hodin. Bohoslužbu budou společně slavit biskupští delegáti všech 27 členských zemí EU.

Českou republiku při COMECE zastupuje královéhradecký biskup Jan Vokál, který je také místopředsedou této organizace. 

Autor článku: TS ČBK
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou