Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
Publikováno: 27. 9. 2022 11:00

Třídenní návštěva započala příletem na pražské letiště v sobotu 26. září v dopoledních hodinách, kde ho přivítal český prezident Václav Klaus a další ústavní činitelé, církevní představitelé a zástupci věřících. Na Pražském hradě se papež následně setkal s představiteli veřejného života a slavil nešpory v katedrále sv. Víta se zástupci řeholních komunit.

V neděli 27. září se Svatý otec vypravil do Brna, kde dopoledne celebroval mši svatou na letišti v Tuřanech. Odtud se vrátil zpět do Prahy na setkání se zástupci akademické obce. Poslední den papežovy návštěvy připadl na svátek sv. Václava, patrona české země. Benedikt XVI. u příležitosti Národní pouti do Staré Boleslavi předsedal mši svaté a také se zde setkal s mládeží.

Benedikt XVI. je teprve druhým papežem v historii, který Českou republiku navštívil. Jeho předchůdce, Jan Pavel II., do naší země zavítal dokonce třikrát, a to v letech 1990, 1995 a 1997. Benedikt XVI. ovšem navštívil Československo ještě jako kardinál Joseph Ratzinger, a to 30.3.1992, kdy pronesl v pražském seminárním kostele sv. Vojtěcha přednášku Aby Bůh byl všechno ve všem: o křesťanské víře ve věčný život.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Evropské dotační možnosti pro poskytovatele sociálních služeb

I v novém programovém období EU pokračuje dotační podpora pro poskytovatele sociálních služeb, a to jak na investiční aktivity, tak na ty neinvestiční. Kromě sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb. je podpora směřována i do sociálního bydlení, sociálního podnikání a vzdělávání zaměstnanců.
07.12.2022

Kdo si odnese letos ceny SIGNÁLY AWARDS 2022 ?

06.12.2022

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022