Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Datum publikace27. 9. 2022, 11.00
TiskTisk

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.

Třídenní návštěva započala příletem na pražské letiště v sobotu 26. září v dopoledních hodinách, kde ho přivítal český prezident Václav Klaus a další ústavní činitelé, církevní představitelé a zástupci věřících. Na Pražském hradě se papež následně setkal s představiteli veřejného života a slavil nešpory v katedrále sv. Víta se zástupci řeholních komunit.

V neděli 27. září se Svatý otec vypravil do Brna, kde dopoledne celebroval mši svatou na letišti v Tuřanech. Odtud se vrátil zpět do Prahy na setkání se zástupci akademické obce. Poslední den papežovy návštěvy připadl na svátek sv. Václava, patrona české země. Benedikt XVI. u příležitosti Národní pouti do Staré Boleslavi předsedal mši svaté a také se zde setkal s mládeží.

Benedikt XVI. je teprve druhým papežem v historii, který Českou republiku navštívil. Jeho předchůdce, Jan Pavel II., do naší země zavítal dokonce třikrát, a to v letech 1990, 1995 a 1997. Benedikt XVI. ovšem navštívil Československo ještě jako kardinál Joseph Ratzinger, a to 30.3.1992, kdy pronesl v pražském seminárním kostele sv. Vojtěcha přednášku Aby Bůh byl všechno ve všem: o křesťanské víře ve věčný život.

Autor článku: TS ČBK
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou