Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc listopad 2022

Datum publikace1. 11. 2022, 7.00
TiskTisk

Modleme se, aby děti, které trpí, především žijící na ulici, oběti válek a sirotci, měly přístup ke vzdělání a mohly znovu zažít srdečnost rodinného prostředí.

Foto: Nela Frankova, Člověk a Víra

LISTOPAD – Za děti, které trpí

Úmysl papeže

Citlivost vůči osobě má zásadní důležitost, o to více vůči dětem, nezletilým a zranitelným. Také tělo církve krvácí z mnoha provinění, která žádají trvalé pokání: nápravu a prevenci. Podobně jako zneužívání, také následky hrůz válek, násilí, komercializace intimity, nerovného přístupu (atd.) jsou natolik pustošivé a dlouhodobé, že se zdají nezhojitelné. Cesta k uzdravení je ale reálná, i když dlouhá a obtížná. Naše modlitba a vnitřní oběť jsou požehnáním promlouvajícím do všech konkrétních situací, kde má v lidsky neřešitelných obtížích zavládnout spravedlnost a láska.

Národní úmysl

Za návštěvníky hřbitovů

Modleme se za všechny, kdo vzpomínají na své zesnulé, aby se otevřeli víře ve věčný život.

Obzvláště v dnešní době, kdy se válka dostala do naší bezprostřední, až fyzické blízkosti, modleme se, abychom nepodléhali strachu, zmatku, ale nalezli vnitřní kotvu, pevný orientační bod a absolutní důvěru v Pána, který je stále přítomný a všechny naše bolesti klade k proměně do svých Ran. Přítomnost živého Pána otvírá v každé situaci, dokonce i ve strádání a válce, všechna srdce věčnému životu.

Autor článku: TS ČBK
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou