Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

Datum publikace1. 12. 2022, 8.00

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.

Foto: Pavel Langer, Člověk a Víra

PROSINEC – Za organizace dobrovolníků

Úmysl papeže

Studenti z našich škol, kteří se dostávají na praxi do nejchudších oblastí světa, se vracejí změněni a obohaceni. Obráceni dotykem s chudobou, nouzí a odvahou lidí „čtou“ svůj vlastní život v jiném světle. Dobrovolnictví osciluje mezi dvojím pnutím: nutností zachovávat maximální obezřetnost v ochraně zdraví všech, tedy i těch, kteří se o druhé chtějí starat; a zároveň potřebnou odvahou v nouzi druhé neopouštět. K tomu dává sílu zkušenost se statečnými lidmi, kteří svou velkorysou radostí rozhodující události našich společných dějin zapisují do Božího Srdce!“ (Papež František, Fratelli tutti, 54)

Národní úmysl

Za návštěvníky půlnočních bohoslužeb

Modleme se za ty, kteří o Vánocích navštíví naše kostely, aby se nechali proniknout radostnou zvěstí.

„Vánoce jsou svátky úžasu, který se neomezuje jen na prchavou emoci spojenou s vnějškovostí svátku nebo s konzumní horečnatostí. Pokud se Vánoce zredukují jen na to, nic se nezmění: zítra to bude stejné jako včera, příští rok to bude stejné jako loni a tak dále. Je to, jako bychom se ohřáli jen na pár okamžiků u slaměného ohně místo toho, abychom se celou svou bytostí vystavili síle události a pochopili střed ohnivého tajemství Kristova narození.“ (Papež František) Modleme se tedy, aby se letos setkali o Vánocích byť i jen sváteční návštěvníci v našem křesťanském společenství s živým ohnivě milujícím Dítětem Ježíšem.

Autor článku: TS ČBK