Lupa
Obsah Obsah
Portál

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Datum publikace10. 10. 2022, 14.18
TiskTisk

Podzimní číslo plné zajímavých osobností, důležitých témat, tvoření i zábavy. Zveme vás k přečtení říjnového časopisu IN! dívčí svět.

Aktuálně

Říjen je měsíc Panny Marie a právě ona otvírá časopis IN! První stránky věnujeme modlitbě růžence. To, že růženec není jen obyčejná modlitba, chceme ukázat i našim čtenářkám.

Rozhovor: Řádová sestra ifluencerkou?

Přinášet víru do dnešního světa, křesťanské myšlenky sdílet s mladší generací, inspirovat k dobru a ukazovat Ježíše světu, je dnes, díky sociální sítím, jednodušší. Mladá řádová sestra Orianne, je z Bostonu v USA. Mladá a usměvavá paulínka, vstoupila do řádu Dcer svatého Pavla nedávno a už teď oslovuje mnoho lidí napříč generacemi. Rozhovor s ní stojí za přečtení.

Tvoření

Venku už je spíše „pršavo“, ale pokud máte rádi zahrádky a bude se vám po záhonech s květinami stýskat, zkuste tu naši. Je mini a vejde se i do toho nejmenšího pokoje. Jak vytvořit zahrádku ve sklenici vám ukáže naše redaktorka Martina.

Život v církvi

Na podzim roku 2021 byl zahájen tzv. synodální proces. Mnozí z vás se jej aktivně účastnili. Proces pokračuje i tento rok a vrcholit bude v roce 2023. Diskutující skupinky se snažily rozpoznat, k čemu každého jednoho člena skupinky i celé farnosti Duch Svatý zve. Zpracovali jsme některé závěry a přidali konkrétní tipy.

Fotoromán

Nejoblíbenější rubrikou v IN! je bezesporu fotopříběh. Tentokrát jsme se vydali fotit do farnosti Nové Město nad Metují a spolu s mladými se jej zúčastnil i místní kněz. Příběh, který jsme fotili, je velmi aktuální: Vodnář nebo Ryba? Jaké znamení je to pravé a jak horoskopy mohou měnit náš pohled na lidi i život vůbec?

Téma IN!

Dospívání nebylo nikdy lehké období, ale dnes, v době virtuální reality, sociálních sítí, neustálého srovnávání se, vyrovnávání se s nedávným lockdownem a dalšími nejistotami našeho světa, je možná ještě těžší. Je mnoho věcí, které mladí řeší více než generace před nimi. A my, starší, musíme reagovat správně. Můžeme se setkat se sklony k agresi, nezvládání sebe sama, výraznými výkyvy nálad, poruchami sociálních vztahů i přílišné uzavřenosti do sebe sama, demotivací a ztrátou zájmu nebo radosti ze života. Zkusíme poradit, jak a co rozpoznat a kam se obrátit.

Zábava a příběhy

S horkým čajem a pod dekou se nejlépe čtou příběhy, luští křížovky, dělají testy a vůbec, je zkrátka dobře s časopisem IN!:)

 

Přejeme vám krásný podzim pod ochranou Panny Marie.

Redakce IN!

Autor článku: Sekce pro mládež
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou