Aktualita ohledně církevních nemocnic v Praze

Společnost Curafides s.r.o., vlastněná pražskými alžbětinkami a františkánkami Marie Immaculaty, byla založena v roce 2017 jako cesta k propojení a spolupráci církevních nemocnic - především Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi a Nemocnice sv. Kříže Žižkov, jejíž spoluvlastníkem byly Milosrdné sestry sv. Kříže. Nyní na žádost křížových sester společnost Curafides s.r.o. prodala svůj vlastnický podíl Nemocnice sv. Kříže na Žižkově, čímž se cesty Nemocnice sv. Alžběty a Nemocnice sv. Kříže rozešly.
Publikováno: 19. 10. 2022 10:45

Obě nemocnice se teď plně věnují svému rozvoji v oblastech, které současné zdravotnictví nejvíce potřebuje, jako jsou následná péče, rehabilitace, odborné ambulance, a v neposlední řadě také duchovní péče o pacienty. Křížové sestry, františkánky Marie Immaculaty a sestry alžbětinky věří nadále v možnost dobré spolupráce v oblasti zdravotnictví.

Sr. Daniela Švecová , provinční představená, česká provincie Kongregace Milosrdných sester  sv. Kříže                                                                                  

 Sr. Vojtěcha Zikešová, generální představená františkánek Marie Immaculaty

P. Josef Jančář, O.Carm, papežský komisař, Konvent sester alžbětinek v Praze

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Evropské dotační možnosti pro poskytovatele sociálních služeb

I v novém programovém období EU pokračuje dotační podpora pro poskytovatele sociálních služeb, a to jak na investiční aktivity, tak na ty neinvestiční. Kromě sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb. je podpora směřována i do sociálního bydlení, sociálního podnikání a vzdělávání zaměstnanců.
07.12.2022

Kdo si odnese letos ceny SIGNÁLY AWARDS 2022 ?

06.12.2022

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022