Aktualita ohledně církevních nemocnic v Praze

Datum publikace19. 10. 2022, 10.45

Společnost Curafides s.r.o., vlastněná pražskými alžbětinkami a františkánkami Marie Immaculaty, byla založena v roce 2017 jako cesta k propojení a spolupráci církevních nemocnic - především Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi a Nemocnice sv. Kříže Žižkov, jejíž spoluvlastníkem byly Milosrdné sestry sv. Kříže. Nyní na žádost křížových sester společnost Curafides s.r.o. prodala svůj vlastnický podíl Nemocnice sv. Kříže na Žižkově, čímž se cesty Nemocnice sv. Alžběty a Nemocnice sv. Kříže rozešly.

Obě nemocnice se teď plně věnují svému rozvoji v oblastech, které současné zdravotnictví nejvíce potřebuje, jako jsou následná péče, rehabilitace, odborné ambulance, a v neposlední řadě také duchovní péče o pacienty. Křížové sestry, františkánky Marie Immaculaty a sestry alžbětinky věří nadále v možnost dobré spolupráce v oblasti zdravotnictví.

Sr. Daniela Švecová , provinční představená, česká provincie Kongregace Milosrdných sester  sv. Kříže

Sr. Vojtěcha Zikešová, generální představená františkánek Marie Immaculaty

P. Josef Jančář, O.Carm, papežský komisař, Konvent sester alžbětinek v Praze