ČBK hledá dotačního experta na zkrácený úvazek

Datum publikace18. 11. 2022, 12.28

Odbor evropských fondů České biskupské konference hledá kolegu či kolegyni na pozici dotačního experta.

Náplň pozice

• pravidelný dotační monitoring výzev pro potřeby církevních organizací – farností, biskupství, církevních škol či charit
  • komunikace s pracovníky diecézí, kteří řeší dotační problematiku zejména v oblastech: kulturní památky, energetické úspory, školství a sociální služby, následná informační podpora diecézím
  • připomínkování materiálů a po zapracování i účast v pracovních skupinách řídících orgánů jednotlivých operačních programů: OP Z, IROP, SZP a OPŽP (dle dohody a zaměření Vaší práce)
  • získávání a monitoring podnětů z řad církevních organizací
  • konzultační servis pro diecéze

Co požadujeme

• znalost dotačního prostředí ať už z pozice žadatele nebo z pozice státního zaměstnance, který se na přípravách dotací podílel
  • výborné komunikační dovednosti, po zapracování v organizaci také schopnost samostatné prezentace na jednáních
  • pečlivost v přípravách podkladů pro jednání v rámci pracovních skupin
  • chuť dotahovat věci do konce
  • vzdělání SŠ nebo VŠ
  • znalost anglického jazyk na úrovni středně pokročilé
  • výhodou bude, pokud máte zkušenost s úspěšným podáním projektu, ideálně v rámci IROP, OP ŽP nebo OP Z (případně jiných operačních programů relevantních pro církevní příjemce), znalost projektů podávaných přes MAS a orientaci v prostředí zkratek NSK, RSK, ESIF apod.

Co nabízíme

• účast na zajímavých a inovativních projektech
  • smysluplnou práci, která Vás bude bavit
  • samostatnou práci ale zároveň pravidelnou podporu vaší činnosti
  • zkrácený pracovní úvazek v rozsahu cca 20 hodin týdne (poloviční úvazek)
  • možnost práce z domova a flexibilní pracovní doba
  • práci ve stabilní společnosti a v příjemném kolektivu motivovaných kolegů
  • odpovídající mzdové ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené a 3 sick days
  • příspěvek na dovolenou, sport, jazykové vzdělávání

Jak se přihlásit

• zasláním strukturovaného životopisu a motivačního dopisu na e-mail vanova@cirkev.cz, případné dotazy je možné směřovat na stejný e-mail, případně tel. 733 741 499.
  • výběrové řízení bude uzavřeno do konce roku 2023

Motivační dopis by měl obsahovat odpověď otázku, zda a jaké máte zkušenosti s dotačními prostředím ať už z pozice žadatele o dotace či z pozice pracovníka podílejícího se na přípravách operačních programů. Popište, jaká je vaše znalost programů IROP, OP ŽP a OP Z (alespoň jeden z nich). Pokud tuto zkušenost nemáte, uveďte informační zdroje, kde byste o těchto programech hledali informace.

Popište, proč si myslíte, že byste se na tuto práci hodili a jaké je vaše dlouhodobá motivace pro tuto pracovní pozici. Hledáme dlouhodobou spolupráci a upřednostníme vysokou motivaci v tomto prostředí pracovat.

Ucházíte-li se o tuto práci z pozice absolventa, vyhraďte část motivačního dopisu 'Informace k evropským dotacím', kde se zaměříte na dostupné informační zdroje k programům EU IROP, OP ŽP a OP Z (alespoň jeden z nich). Uveďte, kdo je řídícím orgánem těchto programů a jaká je jejich alokace pro toto programové období. Napište, co si myslíte, že by mohlo být aktuálně zajímavé pro příjemce z řad církevních organizací (např. aktuální výzvy). Uveďte dále, co znamenají zkratky NSK, RSK.

Autor článku: Eva Schönherrová