Mladí se o víkendu setkali se svými diecézními biskupy

O včerejší slavnosti Ježíše Krista Krále se uskutečnil 37. Světový den mládeže, kdy se mladí sešli ve svých diecézích jak mezi sebou, tak se svými biskupy, aby se vzájemně posílili ve víře.
Publikováno: 21. 11. 2022 11:00

Foto: Ondřej Soukup, Člověk a Víra

Letos poprvé se diecézní setkání mládeže konají z rozhodnutí papeže Františka místo dřívějšího předvelikonočního termínu právě v poslední den liturgického roku. Předcházel jim Týden modliteb za mládež, který se letos nesl v duchu motta „Ano Bohu“. Program víkendových setkání byl v režii jednotlivých diecézí, obvykle zahrnovala jak duchovní, tak kulturní či sportovní aktivity. Podtitulem letošního ročníku byla slova z Lukášova evangelia „Maria se vydala na cestu a spěchala,” k nimž papež František věnoval mladým své poselství zveřejněné už v létě.

Nedělní mši svatou z Opavy, kde se setkala mládež ostravsko-opavské diecéze, přenášela živě i TV Noe. Podrobnosti o průběhu jednotlivých setkání lze nalézt na webových stránkách příslušných diecézních center mládeže.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Evropské dotační možnosti pro poskytovatele sociálních služeb

I v novém programovém období EU pokračuje dotační podpora pro poskytovatele sociálních služeb, a to jak na investiční aktivity, tak na ty neinvestiční. Kromě sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb. je podpora směřována i do sociálního bydlení, sociálního podnikání a vzdělávání zaměstnanců.
07.12.2022

Kdo si odnese letos ceny SIGNÁLY AWARDS 2022 ?

06.12.2022

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022