Za papežem do Lisabonu!

Datum publikace22. 11. 2022, 13.29

Na přelomu července a srpna příštího roku se budou v Lisabonu konat Světové dny mládeže. Mladí poutníci z celého světa se sejdou, aby se setkali s živým Ježíšem Kristem ve společenství svých vrstevníků.

„Světové dny mládeže byly výborné. Člověk se mohl potkat s celým světem, s různými národy, u některých z nich jsem mohl vidět, jak tančí. Papež František mě dojal, když nás motivoval k tvoření nových věcí a jinému životnímu stylu“, svěřil své dojmy poutník Václav, který se zúčastnil Světových dnů mládeže v Panamě.

Pro poutníky na Světové dny mládeže v Lisabonu se připravuje bohatý program. Poutníci se setkají s portugalskou církví, poznají místní kulturu a spiritualitu, stráví čas v hostitelských rodinách. Cílem setkání je zažít pravou křesťanskou radost, povzbudit a prohloubit svůj duchovní život a získat nadšení a motivaci do všedních dní. Vyvrcholením setkání je společné slavení vigilie a mše svaté s papežem Františkem.

Celým setkáním nás bude provázet Panna Maria, která po Zvětování nezůstává doma, ale nese Ježíše, kterého počala z Ducha svatého svojí příbuzné Alžbětě.

Papež František se již přihlásil, jako první poutník. Přihlašování do české skupiny poutníků je již také spuštěno. Přihlášku a všechny další informace naleznete na webových stránkách setkání.

Autor článku: Sekce pro mládež