Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Za papežem do Lisabonu!

Datum publikace22. 11. 2022, 13.29
TiskTisk

Na přelomu července a srpna příštího roku se budou v Lisabonu konat Světové dny mládeže. Mladí poutníci z celého světa se sejdou, aby se setkali s živým Ježíšem Kristem ve společenství svých vrstevníků.

„Světové dny mládeže byly výborné. Člověk se mohl potkat s celým světem, s různými národy, u některých z nich jsem mohl vidět, jak tančí. Papež František mě dojal, když nás motivoval k tvoření nových věcí a jinému životnímu stylu“, svěřil své dojmy poutník Václav, který se zúčastnil Světových dnů mládeže v Panamě.

Pro poutníky na Světové dny mládeže v Lisabonu se připravuje bohatý program. Poutníci se setkají s portugalskou církví, poznají místní kulturu a spiritualitu, stráví čas v hostitelských rodinách. Cílem setkání je zažít pravou křesťanskou radost, povzbudit a prohloubit svůj duchovní život a získat nadšení a motivaci do všedních dní. Vyvrcholením setkání je společné slavení vigilie a mše svaté s papežem Františkem.

Celým setkáním nás bude provázet Panna Maria, která po Zvětování nezůstává doma, ale nese Ježíše, kterého počala z Ducha svatého svojí příbuzné Alžbětě.

Papež František se již přihlásil, jako první poutník. Přihlašování do české skupiny poutníků je již také spuštěno. Přihlášku a všechny další informace naleznete na webových stránkách setkání.

Autor článku: Sekce pro mládež
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou