Digitalizace církve prakticky – setkání uživatelů Agendy farnosti v Českých Budějovicích

Autor: Veronika Luštincová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace9. 5. 2024, 14.00

Druhý květnový den se na biskupství v Českých Budějovicích sešlo přes 60 uživatelů systému Agenda farnosti (IS Omnia). Inspirativní setkání navštívili nejen samotní kněží, ale také laici a pastorační pracovníci farností.

image:Image 56/source/orig/55942_omnia-2024-21-w.jpg
Foto: Dominik Horvath

Téma digitalizace se stává stále více aktuálním. Tomu odpovídal zájem nejen o práci ve skupinách, ale také o individuální konzultace s tvůrci aplikace. Po úvodní prezentaci novinek se zájemci rozdělili do menších skupin podle preferovaných témat. Z široké nabídky si vybrali nejen úplní začátečníci, kteří se učili v systému zakládat bohoslužby a webové stránky, ale také pokročilí uživatelé, kteří ocenili například sledování podrobných statistik návštěvnosti farních webů či rozmanitější uživatelské přizpůsobení. Po obědové pauze pak měly velký ohlas i workshopy, které se věnovaly dalším modulům systému – a totiž digitalizaci matrik, inventáře a peněžního deníku. Setkání pak zakončila diskuze nad tématem generativní umělé inteligence, která je nově také součástí Agendy farnosti. Uživatelé poskytli vývojářům cenné tipy a podněty pro další práci.

Život z víry Média

image:Image Odpoledne křesťanství
Odpoledne křesťanství Tomáš Halík
image:Image Dělat těžké věci