Dominik kardinál Duka představí v Hradci Králové svoji bilanční knihu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace2. 12. 2023, 12.12

Ve středu 13. prosince v 16:30 bude v královéhradeckém Novém Adalbertinu představena nová kniha emeritního pražského arcibiskupa Dominika kardinála Duky s titulem "Zpověď" a podnázvem "Životní pouť a vyznání kardinála Dominika Jaroslava Duky."

image:Image 47/source/orig/46542_29986_0_image.jpg

Dominik Duka se ohlíží za stěžejními etapami života s vděčností za rodinu, která mu byla oporou v těžkých dobách 2. sv. války a persekuce v poválečném období i totalitním komunistickém systému. Režim nemohl zabránit duchovnímu povolání, které si v jeho srdci našlo místo a vedlo jej přes překážky k jeho naplnění. Autor popisuje radost na cestě, kterou mu Pán připravil, a kterou našel v plné síle a ve spolupráci s těmi, kteří se dokázali postavit zlu a byli připraveni začít stavět společnost ve svobodě.

S Boží pomocí a s dominikánským heslem "Pravda/Veritas", v královéhradecké diecézi s katedrálou Svatého Ducha s heslem "V duchu pravdy/In Spiritu veritatis" a se stejným heslem v pražské arcidiecézi při katedrále sv. Víta, Václava, Vojtěcha a Panny Marie i v rámci celé České biskupské konference, popisuje emeritní pražský arcibiskup, co se podařilo, i co bylo velmi obtížné uskutečnit podle představ v rámci možného, a následně i to, co předává k dokončení v naději svého dominikánského i biskupského hesla s výhledem do budoucna.

Celá kniha je poděkováním za dar života, povolání a za všechny, které Dominik kardinál Duka na cestě potkal, a s nimiž spolupracoval na stavbě Božího království.

Na prezentaci knihy jsou zváni všichni, kdo o ni mají zájem:

KDE: Nové Adalbertinum, refektář

KDY: 13. prosince 2023 v 16:30 hodin,

Knihu uvede Dominik kardinál Duka a v rámci prezentace z ní budou čteny úryvky. Na místě bude možné knihu zakoupit. Případné objednávky v Nakladatelství Deus, informace na adrese: kovarova [at] sevt.cz, tel.: 283 090 333. Knihu bude možno zakoupit i v distribuční síti Euromedia Group.

Zdroj: Biskupství královéhradecké

Osobnosti