Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Dva kamiony s potravinami odjíždějí z Vatikánu na Ukrajinu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 8. 2023, 13.37
TiskTisk

Třicet lidí bez domova spolupracovalo s kardinálem Krajewským na organizaci humanitární zásilky.

image:Image 40/source/orig/39816_26552_0_844.jpeg

Kardinál almužník Konrad Krajewski, prefekt Dikasteria pro službu milosrdenství, oznámil odeslání nové humanitární pomoci na Ukrajinu, která dorazila do Vatikánu z Koreje. Tvoří ji dva kamiony s nákladem potravin od významné korejské společnosti: konkrétně tři sta tisíc porcí lyofilizovaného vývaru, který má být zaslán lidem v oblastech nejvíce postižených válkou. „Jedná se o velmi výživné potraviny, které lze připravit jednoduše pomocí horké vody“, poznamenává se v prohlášení dikasteria.

S vykládkou a přesunem materiálu, které proběhly v komplexu řeckokatolické farnosti sv. Sofie v Římě, odkud pak náklad odjede na Ukrajinu, výrazně pomohlo třicet bezdomovců, hostů papežských ubytoven, kteří se neváhali přihlásit jako dobrovolníci při organizaci humanitární zásilky.

„Jde o solidární operaci, která se od začátku války na Ukrajině uskutečnila už 106krát“, vysvětluje kardinál Krajewski. „Při příštích cestách na Ukrajinu“, zdůrazňuje kardinál, „nepřivezeme jen potraviny, ale také otevřeme ve Lvově velký dům pro válečné vdovy a matky s dětmi, postavený za pomoci dalších organizací, přičemž ale hlavní roli sehrál Svatý otec“.

Focusy

Válka na Ukrajině

Mohlo by vás zajímat

image:Image Fatima
Fatima Bruno Ferrero
Cena: 80 Kč
image:Image Pronásledování křesťanů v antice
Pronásledování křesťanů v antice Wolfram Kinzig
Cena: 215 Kč
image:Image Postaveny navzdory
Postaveny navzdory Michal Sklenář
Cena: 854 Kč
image:Image Liturgické textilie a jejich památková ochrana
Liturgické textilie a jejich památková ochrana Jitka Jonová
Cena: 306 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou