Dva kamiony s potravinami odjíždějí z Vatikánu na Ukrajinu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 8. 2023, 13.37

Třicet lidí bez domova spolupracovalo s kardinálem Krajewským na organizaci humanitární zásilky.

image:Image 40/source/orig/39816_26552_0_844.jpeg

Kardinál almužník Konrad Krajewski, prefekt Dikasteria pro službu milosrdenství, oznámil odeslání nové humanitární pomoci na Ukrajinu, která dorazila do Vatikánu z Koreje. Tvoří ji dva kamiony s nákladem potravin od významné korejské společnosti: konkrétně tři sta tisíc porcí lyofilizovaného vývaru, který má být zaslán lidem v oblastech nejvíce postižených válkou. „Jedná se o velmi výživné potraviny, které lze připravit jednoduše pomocí horké vody“, poznamenává se v prohlášení dikasteria.

S vykládkou a přesunem materiálu, které proběhly v komplexu řeckokatolické farnosti sv. Sofie v Římě, odkud pak náklad odjede na Ukrajinu, výrazně pomohlo třicet bezdomovců, hostů papežských ubytoven, kteří se neváhali přihlásit jako dobrovolníci při organizaci humanitární zásilky.

„Jde o solidární operaci, která se od začátku války na Ukrajině uskutečnila už 106krát“, vysvětluje kardinál Krajewski. „Při příštích cestách na Ukrajinu“, zdůrazňuje kardinál, „nepřivezeme jen potraviny, ale také otevřeme ve Lvově velký dům pro válečné vdovy a matky s dětmi, postavený za pomoci dalších organizací, přičemž ale hlavní roli sehrál Svatý otec“.

Válka na Ukrajině

image:Image Mariánský sloup