Evropského setkání Taizé se zúčastní také mládež z Ukrajiny

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 12. 2022, 14.52

Ekumenická komunita Taizé dokončuje přípravy Evropského setkání mládeže, které se tradičně koná na přelomu roku. Letos se uskuteční od 28. prosince v německém Rostocku, přičemž se očekává účast asi 5 000 mladých lidí z celé Evropy i mimo ni. Organizátoři oznámili, že přijede i zhruba 300 účastníků z Ukrajiny.

image:Image 22/source/orig/21259_taize.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Na programu pětidenního setkání budou společné modlitby a workshopy na duchovní, společenská, umělecká, politická či ekonomická témata. Hostem bude také bývalý německý prezident Joachim Gauck, který z Rostocku pochází. Dnes 82letý Gauck je původním povoláním luteránský pastor a za komunistického režimu v NDR byl členem disidentského hnutí.

Představený komunity Taizé bratr Alois Löser je v současnosti na Ukrajině, kde od středy navštěvuje tamní církevní představitele a setkává se s mladými lidmi v Kyjevě a Lvově. Zůstane zde až do 25. prosince. Podle bratra Aloise přijíždějí mladí lidé z Ukrajiny v posledních letech do francouzského Taizé ve velkém počtu. Chce se nyní setkat i s těmi, kteří letos kvůli válce nemohou opustit svou zemi, a vyjádřit jim solidaritu, uvedl.

Křesťanská ekumenická komunita se sídlem v burgundském Taizé pořádá silvestrovská setkání mládeže od roku 1978. Na přelomu let 2014 a 2015 se konalo také v Praze.

Zdroj: Kathpress

Mladí v církvi Ekumenismus Válka na Ukrajině