Farnosti vstupují do adventu

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace27. 11. 2023, 14.04

V neděli začíná advent. Jak se na něj připravují farnosti v pražské arcidiecézi?

image:Image 47/source/orig/46051_29695_0_advent.jpg

Farníci v Kobylisích chystají již 15. edici adventních trhů. Od 3. do 10. prosince si na recepci salesiánské provincie mohou od 8 do 20 hod. zájemci zakoupit svíčky, perníčky, keramiku a další dárkové zboží. Výtěžek z prodeje bude věnován na nízkoprahový klub salesiánské mládeže Vrtule. „Všechny výrobky jsou dělány s láskou a můžeme se těšit na andělíčky ve stylu Tiffany, obrázky s náboženským motivem malované na plechu nebo patchworkové výrobky,“ říká farnice a organizátorka Marie Mátlová.

Komunitní centrum Matky Terezy zase na 3. prosince připravuje adventní jarmark. „Je to u nás tradiční akce s doprovodným programem pro celé rodiny včetně koncertu a pohádky. První tři neděle Adventu nás také čeká série adventních koncertů,“ zve ředitelka Kateřina Juránková.

Pletení věnců je další oblíbenou adventní tradicí. Nabízí je řada farností, a to již 1. nebo 2. prosince.

Poutníci si věnce mohou nechat požehnat 3. prosince při bohoslužbách, např. na Svaté Hoře u Příbrami. I tam se o den dříve koná adventní jarmark, který nabízí ukázky řemesel a minikoncerty a jeho návštěvou je možno podpořit výrobu postaviček do Svatohorského betlému.

V Hostivaři se první adventní neděli 3. prosince vydá průvod světel v 18 hod. z Toulcova dvora ke kostelíku Stětí sv. Jana Křtitele, na jehož zahradě symbolicky rozžehne velký adventní věnec. Následovat bude kurz adventních písní rorátů nebo hudebně-literární pásmo Popelka Nazaretská. Dne 15. prosince se můžeme těšit na Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby a 25. prosince na živý betlém.

Život z víry Advent a Vánoce

image:Image Bydlí u vás Ježíšek?
Bydlí u vás Ježíšek? Eduard Martin
image:Image Kde je ten právě narozený Král?
Kde je ten právě narozený Král? Česlava Talafantová
image:Image Advent
Advent Gunnar Gunnarsson
image:Image Vánoční a velikonoční písně ze starých kancionálů (CD)