Fond globální solidarity se účastní Světového ekonomického fóra v Davosu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 5. 2022, 11.08

Na letošním Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu se v rámci "Global Solidarity Fund" (Fond globální solidarity), jehož členem je i katolická církev, sejdou zástupci věřících a sociálního sektoru. Od neděle 22. května katoličtí řeholníci a řeholnice diskutují o vedení a sociálním začlenění z globální perspektivy.

image:Image 12/source/orig/11878_8713_0_844.jpeg

Letošnímu Světovému ekonomickému fóru v Davosu tématicky dominuje dramatický posun v evropské bezpečnostní a obranné politice a globální dopad války na dodávky energie a potravin. Mezinárodní aliance "Global Solidarity Fund" (GSF) pozvala přední představitele katolické komunity k účasti na Světovém ekonomickém fóru, které začalo v neděli ve švýcarském Davosu. Vedoucí představitelé soukromého, neziskového a veřejného sektoru budou společně diskutovat o nejpalčivějších problémech světa.

Během přednášek budou představeny osvědčené strategie sociálního začleňování nejzranitelnějších osob a budou sdíleny nabyté zkušenosti. Tyto vzájemné diskuze by měly napomoci k tomu, aby z očekávaného globálního oživení profitovali všichni lidé ve všech odvětvích, zdůraznila GSF ve svém prohlášení. V pondělí 23. května se uskuteční panelová diskuse na téma "odvážné vedení" a v úterý 24. května se bude diskutovat o vytváření pracovních míst pro migranty a uprchlíky: obě iniciativy jsou součástí tzv. davoského partnerství "Cíl 17" a představují vyvrcholení účasti GSF v Davosu.

Fond globální solidarity je považován za jedinečnou alianci svého druhu:  je inspirován ambiciózní vizí papeže Františka a podporuje partnerství mezi soukromým a rozvojovým sektorem a katolickými komunitami ve prospěch nejzranitelnějších lidí; zaměřuje se na posílení jejich postavení v souladu s Agendou pro udržitelný rozvoj 2030 a jeho cíle jsou v souladu s posláním, hodnotami a sociálním učením katolické církve.

Mario Galgano (upravil pb)

Život z víry

image:Image Nemocí stala se pravda